Naukobus też przyjedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego

Staraniem posła Andrzeja Kryja we wrześniu do Ostrowca dotrze Naukobus ? nowoczesne laboratorium mobilne, przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik.
-W jego skład wchodzą eksponaty, które można dotknąć i przetestować ? mówi poseł, który jest członkiem sejmowej komisji edukacji. -W ten sposób poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzą doświadczenia z zakresu fizyki, będą mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce, a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
W tym roku Naukobus odwiedzi około dwustu szkół w całej Polsce i obejmie swoim zasięgiem niemal 100 tys. uczniów, a także ich rodziców. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *