Maria Curie – Skłodowska z Ostrowca? Czemu nie? (zdjęcia)

W naszych kinach grany jest jeszcze film biograficzny „Maria Curie – Skłodowska, a w naszym prestiżowym liceum przekonywano, że „I Ty możesz zostać Marią Curie – Skłodowską” podczas „Wiosny w Chreptusie z UMCS” – swoistej sesji edukacyjnej i naukowej wspólnie przygotowanej z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Podczas imprezy promowano wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wartość nauki, zachęcano do jej zgłębiania poprzez ciekawe i niecodzienne sposoby. Warsztaty naukowe poprowadzili wykładowcy i studenci kół naukowych lubelskiej uczelni. Gimnazjaliści i maturzyści, jak gębka chłonęli w atrakcyjny sposób przekazywaną wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii, informatyki, historii i języka angielskiego.

IMG_5049IMG_5055IMG_5060IMG_5065IMG_5069IMG_5093IMG_5143IMG_5147IMG_5151IMG_5152najlepsze zdjęcieIMG_5153

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie pokazów historycznych  za pomocą  beatboxu prezentowano zagadnienia dotyczące żołnierzy wyklętych i okresu II wojny światowej, podczas warsztatów „I Ty możesz zostać Marią Curie-Skłodowską” uczestnicy sporządzali m.in. kosmetyki z naturalnych produktów, na  zajęciach z geoinformatyki  przy użyciu specjalnych programów komputerowych zgłębiano tajniki nauki o ziemi i gospodarce przestrzennej, a na anglojęzycznych warsztatach kulturowych szlifowano umiejętności  w konkursach zakończonych nagrodami. Takie sposoby promowania nauki  wysoko ocenili zarówno uczniowie uczestniczący w warsztatach, jak i nauczyciele.
Tak pozytywny oddźwięk, z jakim spotkała się „Wiosna w Chreptusie z UMCS” tylko wzmocnił promocję szkoły wśród ostrowieckich gimnazjalistów, którzy zainteresowani nauką w liceum tłumnie przybyli na warsztaty. Z kolei tegoroczni maturzyści chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Nic dziwnego, że zarówno dyrektor Sławomir Miszczuk, jak i nauczyciele koordynujący organizację warsztatów – Joanna Żak, Marta Kalita, Ewa Studzieżba – mieli satysfakcję z powziętej inicjatywy, która przyniosła przede wszystkim uczniom i szkołom tak wiele korzyści.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *