Co się wyprawia z tymi narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, na jednym z osiedli w mieście wylegitymowali 18-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków.
-Funkcjonariusze znaleźli przy nim foliowe zawiniątko zawierające blisko 7 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Św. -Następnie kryminalni udali się do jego mieszkania. Pies policyjny wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków, wskazał na poduszkę w jednym z pokoi. Okazało się, że było w niej ponad 17 gramów marihuany.
Ludzie, co robicie
Nie ma praktycznie tygodnia, aby w policyjnych raportach nie znalazł się jakiś komunikat o narkotykach. Co gorsza, handlem, a nawet produkcją tychże śmiertelnych używek trudnią się coraz młodsi ludzie.
W dniu 13 marca 2017 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali przed południem do kontroli osobowego volkswagena, którym kierował 19-letni ostrowczanin.
-W trakcie kontroli osobistej mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy nim torebkę foliową z ok. 4,5 gramami suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana -mówi kom. Ewa Libuda. -Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Śledczy ustalają, w jaki sposób wszedł on w ich posiadanie.
W dniu 10 marca 2017 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli osobowego peugeota.
-Autem podróżował 30?letni ostrowczanin, którego funkcjonariusze podejrzewali o to, że może posiadać narkotyki ?mówi kom. Ewa Libuda. W trakcie kontroli, w kieszeni kurtki 30-latka ujawnili: foliowe zawiniątka zawierające ponad 1 gram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz zawiniątko zawierające ponad 2 gramy amfetaminy. 30?latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków.

ewa-libudaKomisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim: -W powiecie ostrowieckim policjanci stwierdzili: w 2015 r. ? 65, a w 2016 ? 58 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dzięki ich działaniom z rynku zostały zdjęte narkotyki na kwotę 158 tys. zł. Były to: marihuana ? 848 gramów, amfetamina ? 616, konopie indyjskie ? 64 sztuki (1.344 g), pochodna amfetaminy MDMA -18 g, a także ?dopalacze? 148 sztuk.

Rodacy w akcji
Narkotyki, o których nie tak dawno czytaliśmy jedynie w gazetach, zadomowiły się już na dobre także i u nas. Nie to jest najgorsze, że można je kupić u dilerów, ale że są dostępne niemal powszechnie i oferują je ludzie żyjący pośród nas. Policjanci zatrzymują bowiem nie Holendrów czy Niemców z narkotykami, ale ostrowczan.
I tak, w dniu 3 września 2016 r., ostrowieccy policjanci zatrzymali 39-letniego ostrowczanina, w trakcie gdy ten przewoził ukryte w pojeździe narkotyki. Były one ukryte pod podwoziem pojazdu za plastikowymi osłonami. Funkcjonariusze ujawnili foliowe torby z suszem roślinnym wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana, łącznie blisko 3 kg gotowego produktu. Zabezpieczyli też 2 telefony komórkowe oraz gotówkę w euro i złotych w kwocie blisko 8.000 zł, jak również dwa pojazdy, które mogły być wykorzystywane do przemytniczego procederu.
-Policjanci ustalili, że 39-latek przywiózł narkotyki z Holandii ?wyjaśnia kom. Ewa Libuda. Za przemyt znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.
Doszło do tego, że nasi ziomkowie sami hodują ?białą śmierć?. Nie są to odosobnione przypadki. Dla przykładu powiem, że w dniu 17 sierpnia 2016 r., ostrowieccy policjanci złożyli wizytę 21-latkowi, którego podejrzewali o trudnienie się narkotykowym procederem.

kamil-tokarskiKomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach: -W minionym roku policjanci świętokrzyscy stwierdzili na terenie całego województwa: w 2015 r. ? 1.829 przestępstw narkotykowych, w 2016 ? 1.884. W sumie zabezpieczyli 142.524,1 gramów różnego rodzaju narkotyków. Na jednego policjanta w naszym województwie przypadło więc 189,8 grama. Wśród zdjętych z rynku narkotyków były: konopie, amfetamina, haszysz, kokaina, LSD oraz ecstasy.

-W trakcie przeszukania domu tego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili na strychu reklamówkę ze 193 gramami suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana ?mówi Ewa Libuda. -Dodatkowo za domem pod folią ujawnili uprawę konopi indyjskich, należącą do 21?latka. Zabezpieczonych zostało 11 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu.
Zdarza się, że narkotyki są jakby tylko jedną z dziedzin działalności danej osoby. Tak było w przypadku mieszkańca gminy Kunów, którego policjanci odwiedzili wieczorem 14 października 2015 r.
-W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili w tzw. letniej kuchni ponad 34 gramy suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, a dodatkowo świeżo pocięte kawałki konopi indyjskiej, elektroniczną wagę, fajkę wodną oraz lampę służącą do uprawy roślin w pomieszczeniach -mówi kom. Ewa Libuda. Prowadząc tę sprawę, kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni i amunicję, którą przesłano do specjalistycznych badań. Można zapytać: ta broń przy narkotykach to przypadek? Na pewno nie było to coś niezwykłego. Na dowód podam, że w dniu 5 września 2015 r., ok. godz. 23.30, w Grzegorzowicach, gmina Waśniów, policjanci zatrzymali 25- latka, który miał przy sobie torebkę z amfetaminą. W trakcie dalszych czynności, w przeszukiwanym mieszkaniu należącym do 25-latka, znaleziono 0,35 g suszu marihuany, a także 8 sztuk amunicji ostrej kaliber 5,5 mm.
Zgubny nałóg
Nie ulega wątpliwości, że narkotyki i ?dopalacze? niosą ze sobą uzależnienie, choroby i śmierć. Temu zgubnemu nałogowi ulegają często ludzie bardzo młodzi. Wielu z nich nie udaje się ? mimo niesionej im pomocy ? uratować życia. Ale narkotyki to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia osoby, która je zażywa. Narkotyki to także cała patologia społeczna. To rozbite rodziny, przemoc domowa i inne nieszczęścia, których gdyby nie narkotyki i ich zażywanie przez ludzi uzależnionych, mogło by nie być. Kryminolodzy doskonale wiedzą, że narkotyki to szeroko rozbudowana przestępczość ? kradzieże, napady, pobicia, uszkodzenia ciała i mienia, prostytucja. Narkotyki to także ogromnie rozbudowana sieć dilerów i uzależnienie młodych ludzi od bossów. Walka z tym złem i z tymi ludźmi jest niezwykle ciężka. Na szczęście także nasi policjanci na tym odcinku odnoszą coraz bardziej spektakularne sukcesy.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Co się wyprawia z tymi narkotykami

 • 31/03/2017 at 12:43
  Permalink

  1 gram suszu roślinnego to powinno być karane dożywocie… to prawo jest chore żal mi ludzi którzy muszą się ukrywać żeby spokojnie zapalic… ale zmuszeni są przez organy ścigania…

  Reply
 • 31/03/2017 at 15:06
  Permalink

  Od razu czuję się bezpieczniejszy jak nasza policja rozbija tak groźną grupę narkotykową.
  17 g marihuany i 7 g amfetaminy.
  Nie wiem jak narkotykowe podziemie ostrowca się po tym podniesie 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *