Jak budowaliśmy ostrowiecki wiadukt. Dziś to miejsce libacji pod chmurką!

Z rozrzewnieniem prezentujemy zdjęcia Dobrosława Kostkowskiego z budowy ostrowieckiego wiaduktu. Dziś pod wiaduktem dochodzi do częstych ekscesów alkoholowych.

Radna powiatowa Joanna Suska, która pracuje w pobliskim Powiatowym Urzędzie Pracy, zgłosiła interpelację, adresowaną do policji, o zwiększenie nadzoru i monitoringu nad tym, co dzieje się w pobliżu budynku PUP w godzinach popołudniowych.
-Pod wiaduktem odbywają się liczne libacje alkoholowe, a miejsce to spełnia rolę toalety publicznej ? mówi radna. ?Następnego dnia po takich libacjach pracownicy przebijają opony podczas parkowania aut.
-Na dodatek w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, dotyczących zakazu zatrzymywania się i postoju ? dodaje przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego, Jerzy Brożyna.
Jak sięgamy pamięcią, spożywanie alkoholu pod wiaduktem, to już wielopokoleniowa tradycja ostrowieckich alkoholików. Niegdyś czynny tu był sklep z trunkami, a ktoś dowcipny napisał o nich na murze, że ?lubią gorący alkohol i spocone kobiety?.
Na serio już, to amatorami picia pod chmurką, czyli pod wiaduktem, ma zająć się policja. Teren ten, co ciekawe, jak ujawnił starosta, należy do Dyrekcji Generalnej Dróg i Autostrad. Nie wyklucza jednak, że projektem budowy w tym miejscu parkingu zainteresuje ościenne gminy, bo przecież z usług PUP korzysta każdy mieszkaniec naszego powiatu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Jak budowaliśmy ostrowiecki wiadukt. Dziś to miejsce libacji pod chmurką!

  • 08/04/2017 at 13:04
    Permalink

    Prosimy o więcej archiwalnych zdjęć Ostrowca.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *