Młode piłkarki z Ostrowca i Kunowa w ogólnopolskim finale. Zagrają na Stadionie Narodowym

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Nowinach poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa świętokrzyskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? najlepsze okazały się PSP Kunów i AMO I Kielce (kategoria U-8), PSP Kunów i AMO I Kielce (kategoria U-10) oraz PSP Nr 7 Ostrowiec Świętokrzyski i SP 27 w Kielcach (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Finały w województwie świętokrzyskim odbył się na boiskach GOKSiR w Nowinach. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej, a drugiego dnia swoje mecze rozegrała najmłodsza kategoria wiekowa oraz chłopcy i dziewczyny do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.
5950_20170325_psp_kunow2W dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż zwycięskie okazały się zespoły z tych samych ośrodków piłkarskich w województwie ? Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie (dziewczynki U-8 i U-10) oraz Akademia Młodych Orłów I w Kielcach (chłopcy U-8 i U-10). Młodsza z drużyn z Kunowa rozpędzała się z meczu na mecz, potwierdzając formę w wielkim finale. W ostatnim meczu pokonały SP Bieliny 3:0. Starsze koleżanki ze szkoły, po zwycięstwie w swojej grupie wiekowej, będą z kolei reprezentowały województwo świętokrzyskie podczas ogólnopolskich finałów turnieju w Warszawie. W swoim finale w dramatycznych okolicznościach wygrały w rzutach karnych z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach.
? Jeszcze teraz głos mi drży, emocje były naprawdę ogromne, co zresztą słychać po moim głosie. Porażka w pierwszym meczu i późniejsze wygranie rozgrywek w karnych było czymś niesamowitym ? cieszyła się Katarzyna Pająk, opiekun dziewczynek. ? To jeszcze ten cudowny etap, gdzie nie ma złości, zazdrości czy faworyzacji, a jest tylko czysta radość z gry w piłkę nożną. Nie liczyliśmy tutaj na sukces, gdyż w takich miejscowościach jest trudno o regularne treningi, więc tym bardziej jestem zadowolona. Byliśmy przygotowani bardziej na przyszły rok, ale dziewczyny uwierzyły w siebie. Takie turnieje uczą dzieci dyscypliny, dają bardzo dużo radości nie tylko dziewczynkom, ale także i rodzicom, nauczycielom i trenerom. To wspaniała impreza, gdzie dzieciaki mogą się wspólnie spotkać i spędzić miło czas, a wszystko przeprowadzone jest w cudownej, przyjaznej atmosferze ? dodała opiekun PSP Kunów.
W kategorii U-8 chłopcy z Akademii Młodych Orłów I Kielce w wielkim finale wygrali z ostrowiecką Akademią Piłkarską Galacticos 4:1. Natomiast w rozgrywkach do lat 10 podopieczni trenera Marka Szabli pokonali swoich kolegów z Kielc, występujących pod nazwą AMO II Kielce. W tej grupie chłopcy z ostrowieckiego Galacticos uplasowali się na 3 miejscu.
W finale rywalizacji chłopców do lat 12 najwyższą lokatę zajęła pierwsza ekipa Szkoły Podstawowej Nr 27 w Kielcach, która w finale pokonała zespół Akademii Piłkarskiej Końskie 6:0. Wśród dziewcząt w kategorii U-12 smak porażki musiały przełknąć dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, które pomimo ambitnej walki, przegrały finałowe starcie z naszą PSP Nr 7 w Ostrowcu Św. 2:6.

Resized_20170324_152436
-Organizacja turnieju ponownie na bardzo wysokim poziomie, co sprzyja dobrej grze. Ponownie jak w zeszłym roku, kiedy to wywalczyliśmy awans do ogólnopolskich finałów z grupą do lat 10, udało nam się wygrać rozgrywki wojewódzkie. Myślę, że dobra passa jest podtrzymana i liczę na to, że tak będzie co roku ? uśmiecha się trener, Radosław Ćwik. -Nasze drużyny dzięki takim turniejom nabierają pewności siebie. To mobilizuje do przychodzenia na treningi, gdzie pojawiają się z uśmiechem i nie trzeba ich zbytnio do tego namawiać. Śmiało można powiedzieć, że same sobie na to wszystko zapracowały. Cały czas pracujemy nad tymi samymi aspektami, czyli prawidłowe przyjmowanie piłki, technika prowadzenia ? ogólnie podstawy, które mogą się im przydać w najbliższej przyszłości ? tłumaczy szkoleniowiec z Ostrowca.

20170324_150609Kapitan PSP Nr 7, Patrycja Szymańska, została indywidualnie wyróżniona za strzelenie największej ilości, bo 16, bramek. Nasze piłkarki pokonały w rozgrywkach grupowych SP Łopuszno 7:1, ST Cudzynowice 10:0, Gacuś Konieczno 7:1, SP Małogoszcz 4:0. W półfinale wygrały z SP 13 Skarżysko-Kamienna 7:0, a w samym finale z SP Baćkowice 6:2.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali także inni nasi młodzi adepci futbolu. W grupie dziewcząt do 8 lat – najlepszą zawodniczką została Nikola Pociecha (PSP Kunów), a najlepszą strzelczynią z 12 golami na koncie Zuzanna Wiśniewska (PSP Kunów). W grupie chłopców do 8 lat najlepszym zawodnikiem został Piotr Czajkowski z Galacticos Ostrowiec Św. W grupie chłopców do 10 lat najlepszym bramkarzem został Aleksander Wejman (Galacticos).
Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia ? 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska ? Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.
Organizatorem Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *