Młyn na sprzedaż, browar czeka na ekspertyzę

Firma MTM Budownictwo prowadzi już pierwsze prace rozbiórkowe na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury.
Równocześnie gmina szuka chętnych na sąsiadujący obiekt młyna i ogłasza na niego przetarg.
Jak przyznaje Michał Zydroń, prezes MTM Budownictwo sp. z o.o., trwają właśnie intensywne prace projektowe, bowiem całe przedsięwzięcie jest realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj.
– Obecnie prowadzimy drobne prace rozbiórkowe i wyburzenia, które nie wymagają pozwolenia na budowę ? mówi. Specyfika obiektu zmusza do tego, że zakres robót wymaga zgody konserwatora zabytków, z którym uzgadniamy każdy kolejny krok.
Najwięcej znaków zapytania dotyczyło niewykorzystywanej do tej pory części obiektu przy ulicy Siennieńskiej.
-Co do właśnie tej części Browaru Saskich, to ekspertyza jest w trakcie wykonywania, a szczegóły poznamy na dniach – mówi prezes Michał Zydroń. To co już mogę powiedzieć, to budynek jest w stanie lichym. W ramach remontu w tej części przewidujemy wyburzenie wszystkich wewnętrznych elementów (stropów). Pozostaną tylko ściany zewnętrzne, a kondygnacje od dołu będziemy kolejno odtwarzać.
Tymczasem Gmina Ostrowiec Św. poszukuje nabywcy na obiekt młyna sąsiadujący z Browarem Saskich.
– Ogłosiliśmy przetarg, którego finał został zaplanowany na 21 kwietnia br.- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ten obiekt musi skupiać funkcje korelujące z sąsiedztwem z Ostrowieckiego Browaru Kultury. Może znajdzie tu swe miejsce przedsięwzięcie nastawione na rozrywkę? Młyn to obiekt o powierzchni zabudowy 1154 m2, składający się z pięciu brył o różnej wysokości (od 1 do 4 kondygnacji nadziemnych), częściowo jest podpiwniczony. Teren wokół budynku utwardzony jest nawierzchnią asfaltową.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Młyn na sprzedaż, browar czeka na ekspertyzę

 • 11/04/2017 at 21:28
  Permalink

  co parę miesięcy o tym browarze piszą od 15 lat i nic sie nie dzieje dalej

  Reply
 • 20/04/2017 at 06:59
  Permalink

  Ta najlepiej sprzedać tak jak kiedyś hutę

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *