Z policyjnych raportów

Motocyklista poszkodowany na Żeromskiego
W Ostrowcu Świętokrzyskim, na ul. Żeromskiego, doszło do zderzenia motocykla honda i opla astry. Dotychczas nieustalony kierujący oplem astrą, wykonując manewr zawracania na jezdni podczas oczekiwania przed zamkniętym przejazdem kolejowym, wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym motocykliście. W zderzeniu obu pojazdów ucierpiał 47-letni motocyklista. Kierujący oplem oddalił się i jest poszukiwany przez policję.
Zginął kierowca fiata punto
W Opatowie zginął kierujący fiatem punto. Doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym mercedesem. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie drogowym. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu osobowego. Z nieustalonej dotychczas przyczyny kierowca auta osobowego zjechał na lewy pas i zderzył się z mercedesem jadącym z przeciwka.
Tajemnicza kradzież biżuterii 54-latka zawiadomiła opatowskich policjantów, że skradziono jej złotą biżuterię w postaci łańcuszka z diamentami, kolczyków, bransolety oraz biżuterię srebrną w postaci dwóch łańcuszków, dwóch bransolet oraz kolczyków..Łączną wartość utraconego mienia oszacowała na kwotę 10.200 zł. Kradzież miała nastąpić w okresie od listopada 2016 do 15 lutego 20`17 r. Kobieta wyjeżdża w celach zarobkowych do Włoch i Francji. W domu zamieszkuje tylko matka w wieku 80 lat.
Dachowanie po narkotykach?
Na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowieckiego dachował samochód marki Honda. Prawdopodobnie za jego kierownicą siedział 18-latek po narkotykach.
-Pojazd miał zdjęte tablice rejestracyjne ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierujący tym pojazdem, najprawdopodobniej jadąc od Bałtowa w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze. Samochód uderzył w wykopany z ziemi pień drzewa i dachował. Mundurowi obok samochodu ujawnili saszetkę z dokumentami oraz zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem, wstępnie zidentyfikowanym jako amfetamina.
Policjanci zaczęli podejrzewać, że to zguba kierującego hondą. Pojechali do 18-latka, na nazwisko którego wydane były odnalezione dokumenty. W trakcie przeszukania mieszkania policyjny pies, wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków, wskazał miejsce, gdzie znajdowała się kolejna foliowa torebka z amfetaminą. Łącznie zabezpieczono ponad 1,5 grama tego narkotyku oraz elektroniczną wagę i kruszarkę do suszu. Dodatkowo policjanci ujawnili, że 18-latek był podczas ich wizyty pod wpływem narkotyków.
Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków. Teraz będą ustalać czy mężczyzna, który nie posiada uprawnień, doprowadził do zdarzenia drogowego i czy wtedy też był pod działaniem  środków odurzających?
Zatrzymani za włamania
Dyżurny ostrowieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki Honda Civic, do którego doszło na jednym z parkingów na os. Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Mundurowi zostali poinformowani przez świadka, że chwilę wcześniej z parkingu uciekali dwaj młodzi mężczyźni, prawdopodobnie sprawcy włamania ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po kolejnym zgłoszeniu, w  jednym z bloków na klatce schodowej na czwartym piętrze, zatrzymali 13 i 16-latka. Jak się okazało, nie tylko są oni sprawcami włamania do hondy, ale także wybili szybę w drzwiach wejściowych do windy w klatce schodowej.
W trakcie czynności związanych z zatrzymaniem nastolatków mundurowi ujawnili przy nich różne przedmioty, w tym: ładowarki samochodowe, gałkę do zmiany biegów, kamerę samochodową, komplet żarówek, korek do wlewu oleju, apteczkę, koce i inne drobiazgi. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były także dokumenty od samochodu osobowego marki BMW, zaparkowanego nieopodal hondy, do którego nastolatkowie włamali się poprzez wybicie dwóch szyb.
Teraz odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
23-latka z dopalaczami
Policjanci zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Ożarowie zatrzymali jadącą samochodem 23-latkę. Kobieta posiadała przy sobie środki psychoaktywne.
-Wewnątrz samochodu przewoziła rozpakowaną kopertę, w której znajdowało się 17 opakowań z dopalaczami ?mówi asp. Grzegorz Rusak, oficer prasowy KPP w Opatowie. W miejsca zamieszkania kobiety policjanci zabezpieczyli jeszcze 7 zapakowanych porcji białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. W zajmowanych pomieszczeniach miała też 26 zapieczętowanych opakowań z białym proszkiem. Substancje zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań i potwierdzenia, czy są to substancje psychoaktywne.
Za posiadanie wbrew zakazowi środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wystraszył go sklepowy alarm

W Ćmielowie na ul. Sandomierskiej, nieznany sprawca wyrwał drzwi wraz z ościeżnicą od magazynu sklepu Lewiatan. Co prawda wszedł do środka, lecz nic nie ukradł. Wystraszył go załączony alarm sklepowy. Mimo to straty, jakie spowodował, oszacowano na 600 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *