Psy i ich hodowcy zawładną Bałtowem

W nadchodzący weekend bałtowską ?Okręglicę? zawładną psy i ich hodowcy. daisyTo wszystko za sprawą dwóch odbywających się tam imprez wystawienniczych: V Klubowej Wystawy Owczarków Niemieckich oraz I Krajowej Wystawy Psów Rasowych Bałtów 2017. Organizatorzy wydarzeń liczą, że tego typy przedsięwzięcia staną się wizytówką powiatu ostrowieckiego i w region świętokrzyski przyciągną wystawców nie tylko z Polski, ale i całej Europy.
Do tej pory nasz region podobnie, jak Lubelszczyzna, czy Podkarpacie nie był mekką tego typu wystaw, co prawda Polski Związek Kynologiczny organizował imprezy o takim charakterze na Targach Kielce, ale nie zdobywały one szerokiego rozgłosu.
hania-Jako pasjonaci owczarka niemieckiego doszliśmy do wniosku, że teren regionu świętokrzyskiego jest tak malowniczy,  że możemy się nim pochwalić organizując tak duże wydarzenie -wyjawia Grzegorz Bednarski, współorganizator bałtowskich wystaw, właściciel ostrowieckiej hodowli owczarka niemieckiego ?Sfora Budrysów?. Nie jest to proste, aby  uzyskać  zezwolenie  na organizację tego typu wydarzenia, ale nas obdarzono zaufaniem. Dwa lata walczyliśmy o możliwość jego organizacji. Wcześniej sami jako hodowcy musieliśmy zacząć odnosić sukcesy, stanąć gdzieś wysoko  w  hierarchii, aby nas zauważono. Po swojej stronie udało zgromadzić się władze powiatu na czele ze starostą Zbigniewem Dudą, Urząd Marszałkowski, a także przychylne osoby z Ostrowca i okolic, w tym przedstawicieli ?Krzemiennego Kręgu?.
Głównym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie V Klubowa Wystawa Owczarków Niemieckich, zaś niejako jej dopełnieniem I Krajowa Wystawa Psów Rasowych Bałtów 2017.
-Wystawa  klubowa jest wydarzeniem  prestiżowym dla danej rasy – wyjaśnia Grzegorz Bednarski. Może w Polsce takie wystawy nie są jeszcze bardzo oblegane, ale  warto spojrzeć np. na Niemcy, gdzie na słynną wystawę SV przyjeżdżają tysiące psów  z całego  świata.  Każdy ?owczarkarz? czeka  na  nią  cały  rok  i to jest olbrzymie wydarzenie. Chcemy, aby taką atmosferę też wytworzyć u nas w kraju. Zasady na naszej wystawie organizowanej przez  Polską Federację Kynologiczną są identyczne jak na światowych tego typu wydarzeniach. Moim zdaniem każdy hodowca owczarka niemieckiego,  który uważa, że ma dobrą hodowlę powinien na takiej imprezie być.
Na bałtowskie wystawy już zgłosiło się mnóstwo wystawców z całej Polski, lecz organizatorzy pozostawili jeszcze furtkę, na zgłoszenia w dniu wystawy, które będzie można dokonać na miejscu w godz. 8.30 -10.
-Przyjadą miłośnicy psów z całej niemal Polski -zapowiada Grzegorz Bednarski. Ostatnie dwa miesiące Internet żył tą wystawą. Zapowiada się wspaniałe wydarzenie nastawiona raczej nie na rywalizację, a na integrację całego środowiska.
Wystawa to jednak okazja do pochwalenia się przez hodowców swymi pupilami. Stąd i Ostrowiec Świętokrzyski za sprawą ?Sfory Budrysów? szykuję mocną reprezentację na czele z prawdziwym asem Championem Polski owczarkiem Borys Lando Ergo.
borys-Nie ukrywam, że będziemy starać się wygrać całą wystawę, ale zobaczymy  jak pójdzie -mówi Grzegorz Bednarski. Pół roku się przygotowywaliśmy m.in. pod okiem samego Tomka Wlizło, zaś 2 kwietnia br. udało nam się zdać egzaminy na psa towarzyszącego i obronnego, stąd wystartujemy w najwyższej  klasie. Pies startował na wystawach 13 razy, 11 krotnie je zwyciężając.
Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich miłośników psów w nadchodzący weekend do Bałtowa, bowiem na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.
-Osobiście, jako hodowca i pasjonat polecam szczególnie testy kwalifikacyjne, które odbędą się w sobotę od godz. 14. To tzw. testy psychotechniczne sprawdzające psy pod względem charakteru, będące eliminacją do startu w klasach prestiżowy pracującej i użytkowej. Tu zobaczymy już psy z wyszkoleniem psa towarzyszącego, towarzyszącego i obronnego lub wyższym – mówi organizator.
Wystawie będą towarzyszyć targi, a na ?Okręglicy? staną stoiska, gdzie po promocyjnych cenach  będzie można nabyć markowe produkty.
-Tegoroczna wystawa ma dla nas olbrzymie znaczenie, bo od jej powodzenia zależy, czy za rok zorganizujemy tu podobne przedsięwzięcie, ale jeszcze o większym rozmachu, bowiem o charakterze międzynarodowym. Już w tym roku będziemy mieli tego przedsmak, bowiem gościć będziemy sędziów międzynarodowych, w tym do Bałtowa przyjedzie Marina Pyszko reprezentująca International Kennel Union – zapowiada Grzegorz Bednarski.

bednarskiGrzegorz Bednarski, hodowca, współorganizator wystaw w Bałtowie: –
Przyjadą do nas hodowcy psów z całej Polski, zapowiedziała się już spora reprezentacja z Pomorza. Zapraszam do Bałtowa wszystkich, bo zapowiada się naprawdę wspaniałe wydarzenie.

Program imprez:
V Klubowa Wystawa Owczarków Niemieckich Bałtów 2017 pod patronem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa
22 kwietnia 2017 program:

godz. 14:00 testy psychotechniczne psów

godz. 16:00 testy kwalifikacyjne psów startujących w klasach pracująca i użytkowa

godz. 19:00 biesiada

23 kwietnia 2017 program:

8:30 przyjmowanie psów na wystawę wydawanie katalogów, sprawy organizacyjne

10:00 ? oficjalne otwarcie wystawy

10:30 ? rozpoczęcie sędziowania w ringach

12:00-13:00 w przerwie: konkurs Młodego Prezentera, pokaz wyszkolenia

13:00 kontynuacja sędziowania

16:00 konkurencje finałowe

17:00 oficjalne zakończenie wystawy

I KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, BAŁTÓW ?Okręglica? ? 23 kwietnia br.
PROGRAM WYSTAWY:

8:30 ? przyjmowanie psów zgłoszonych na wystawę, sprawy organizacyjne

10:00 ? oficjalne otwarcie wystawy

10:30 ? rozpoczęcie sędziowania na ringach

12:00-13:00 ? w przerwie: pokazy wyszkolenia, Konkurs Młodego Prezentera

13:00 ? kontynuacja sędziowania

16:00 ? konkurencje finałowe

17:00 ? oficjalne zakończenie wystawy

Organizatorami imprez są: Zarząd Główny Polskiej Federacji Kynologicznej, Klub Owczarka Niemieckiego przy Polskiej Federacji Kynologicznej, LGD ?Krzemienny Krąg?, hodowla owczarka niemieckiego ?Sfora Budrysów?.
?Gazeta Ostrowiecka? jest jednym z patronów wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Psy i ich hodowcy zawładną Bałtowem

 • 20/04/2017 at 12:55
  Permalink

  Ja bym raczej zajęła się ulepszanie rasy, bo to chore jak te psy ciągną zadania po ziemi.

  Reply
 • 25/05/2017 at 21:54
  Permalink

  „Do tej pory nasz region podobnie, jak Lubelszczyzna, czy Podkarpacie nie był mekką tego typu wystaw, co prawda Polski Związek Kynologiczny organizował imprezy o takim charakterze na Targach Kielce, ale nie zdobywały one szerokiego rozgłosu.” Co za BREDNIE 🙂 Wystawa organizowana w Kielcach jest wielkim świętem kynologicznym, zgłaszane są tysiące psów (w 2016 roku dokładnie 2701)!!! W trakcie trwania wystawy Targi odwiedza nawet 10 tysięcy osób. Autor tego „artykuliku” powinien chyba najpierw zweryfikować te informacje. W przyszłym roku w Kielcach organizowana będzie wystawa rangi europejskiej – polecam się wybrać i ocenić imprezę „nie zdobywającą szerokiego rozgłosu”. Warto też dodać że zarówno na Lubelszczyźnie jak i Podkarpaciu organizowane są przez Związek Kynologiczny w Polsce (tak to poprawnie należało napisać, bo nazwa z „artykułu” też z bykiem) zarówno krajowe jak i te rangi międzynarodowej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *