Wojewoda chce wygaszenia mandatu radnego

Jak poinformowała rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Diana Głownia, Wojewoda Świętokrzyski wezwała Radę Powiatu Opatowskiego do podjęcia w terminie 30 dni uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Grzegorza Gajewskiego.
– Ewentualne dalsze kroki wojewody zostaną podjęte po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Powiatu Opatowskiego w sprawie – informuje D.Głownia.
Sprawa wygaśnięcia mandatu stanęła na piątkowej sesji Rady Powiatu. Radni w większości byli przeciwni wygaśnięciu mandatu G.Gajewskiego.
Radny Grzegorz Gajewski jest jednocześnie prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie. Przedsiębiorstwo pod jego zarządem świadczy usługi na rzecz Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek. Stąd radny może być prezesem PGKiM w Opatowie lub radnym powiatowym. Obydwu tych funkcji nie może łączyć.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wojewoda chce wygaszenia mandatu radnego

  • 7 maja 2017 at 12:54
    Permalink

    Polskie prawo samorzadowe i sposob jego interpretacji?! Do tej pory nikt sie tym nie zainteresowal….Gdzie sie podziala prawna obsluga rady powiatu.Notabene Grzegorz jest rowniez prawnikiem.ma

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *