Wojewoda chce wygaszenia mandatu radnego

Jak poinformowała rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Diana Głownia, Wojewoda Świętokrzyski wezwała Radę Powiatu Opatowskiego do podjęcia w terminie 30 dni uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Grzegorza Gajewskiego.
– Ewentualne dalsze kroki wojewody zostaną podjęte po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Powiatu Opatowskiego w sprawie – informuje D.Głownia.
Sprawa wygaśnięcia mandatu stanęła na piątkowej sesji Rady Powiatu. Radni w większości byli przeciwni wygaśnięciu mandatu G.Gajewskiego.
Radny Grzegorz Gajewski jest jednocześnie prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie. Przedsiębiorstwo pod jego zarządem świadczy usługi na rzecz Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek. Stąd radny może być prezesem PGKiM w Opatowie lub radnym powiatowym. Obydwu tych funkcji nie może łączyć.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wojewoda chce wygaszenia mandatu radnego

  • 7 maja 2017 at 12:54
    Permalink

    Polskie prawo samorzadowe i sposob jego interpretacji?! Do tej pory nikt sie tym nie zainteresowal….Gdzie sie podziala prawna obsluga rady powiatu.Notabene Grzegorz jest rowniez prawnikiem.ma

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *