Saudyjczycy chcą zainwestować miliony w świętokrzyskim. Gdzie?

Inwestor z Arabii Saudyjskiej zastanawia się nad wybudowaniem w regionie świętokrzyskim walcowni aluminium.
Rozważane są trzy lokalizacje: Jędrzejów, Ostrowiec Świętokrzyski lub Staszów. Wartość przedsięwzięcia ma wynieść 100 mln złotych.
Pojawienie się inwestora z Arabii Saudyjskiej w województwie świętokrzyskim to efekt wizyty w tym kraju na misji gospodarczej marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa. Do tej pory w tajemnicy ukrywano plany przedsięwzięcia, ale podczas wizyty w Jędrzejowie uchylono jej rąbka.
Arabski przedsiębiorca chce wybudować halę na około 25 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnić około 400 osób.
-Mam nadzieję, że tego typu spotkania pomogą mi znaleźć firmę, z którą będą mógł współpracować w tym regionie. Przez cztery lata robiłem rozeznanie rynku profili aluminiowych ?powiedział Mohamed Ezz podczas wizyty w Jędrzejowie.
Według naszych ustaleń przedstawiciele inwestora kilka dni wcześniej odwiedzili Ostrowiec Świętokrzyski i oglądali tereny inwestycyjne przy ulicy Bałtowskiej, które gmina włączy niebawem do ostrowieckiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.
-Na tę chwilę jedyne co mogę powiedzieć jest to, że odbyłem cykl spotkań dotyczących lokalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zakładu produkcyjnego ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Od zawsze akcentowałem, że zależy mi na lokalizacji w naszym mieście firm, które generują miejsca pracy w produkcji. Nie jestem upoważniony do mówienia o szczegółach przedsięwzięcia, ale powiem tylko tyle, że zaprezentowaliśmy atrakcyjną ofertę

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Saudyjczycy chcą zainwestować miliony w świętokrzyskim. Gdzie?

  • 27 kwietnia 2017 at 21:25
    Permalink

    i przyjda tzw. „uchodźcy”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *