Budowa idzie pełną parą

Krajobraz drogi wojewódzkiej 754 przez Bałtów do Czekarzewic zmienił się do niepoznania.
Od marca została całkowicie zamknięta oraz wprowadzone zostały objazdy. Mogą poruszać się nią jedynie mieszkańcy miejscowości, przez które przebiega oraz osoby posiadające zezwolenia. Wykonawca prowadzi prace na wielu frontach. W zależności od potrzeb, na odcinkach robót wprowadzany jest ruch wahadłowy. Na samej trasie do Bałtowa jest aż 3 sygnalizacje świetlne, co wydłuża podróż nawet do 45 minut. Na terenie DW 754 pracuje duża ilość sprzętu budowlanego. Występują głębokie wykopy. Wyznaczane są także kolejne objazdy lokalne.
-Prosimy wszystkich użytkowników DW 754 o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu- podkreśla specjalista ds. komunikacji firmy Skanska, Agnieszka Kotela. Obecnie prowadzone są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w miejscowościach Czekarzewice I i II, Sudół, Skarbka, Okół i Maksymilianów. Wykonujemy konieczne przebudowy kolidujących napowietrznych linii energetycznych w miejscowościach: Czekarzewice I i II- mówi Nowe stanowiska słupowe wykonywane są w miejscowości Okół.
W miejscowości Maksymilianów trwają prace branży drogowej. Wykonano korektę wysokościową DW 754, zgodnie z projektem. Wprowadzona korekta nie tylko zwiększy komfort jazdy, ale również korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo, ponieważ poprawiona zostanie widoczność. Na tym odcinku wykonywane są roboty ziemne oraz warstwy konstrukcji nawierzchni. Ze względów bezpieczeństwa, konieczne było wprowadzenie objazdu lokalnego przez Magonie – Podgórze -Lemierze.
Wykonano również pierwsze roboty bitumiczne w miejscowościach Maksymilianów i Skarbka. Na pozostałych odcinkach wykonywane są roboty ziemne, poszerzenia oraz warstwy konstrukcyjne DW 754.Pod koroną drogi wojewódzkiej zostały rozebrane stare przepusty i są wykonywane nowe.
Trwa także budowa murów oporowych w rejonie rzeki Kamiennej. Wykonane mury zabezpieczą korpus drogi i umożliwią jego poszerzenie. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie ścieżek rowerowych i chodników. Obecnie trwają tam roboty ziemne i prace związane z wykonaniem pali wierconych w gruncie.
Mimo budowy ruch busów i autobusów odbywa się tak jak do tej pory drogą wojewódzką 754.
-Ze względu na utrudnienia oczywiste jest, że mogą wystąpić opóźnienia w stosunku do ustalonego rozkładu jazdy- informuje specjalista ds. komunikacji firmy Skanska Agnieszka Kotela. Pozostajemy w stałym kontakcie z przewoźnikami i dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować uciążliwości dla pasażerów komunikacji zbiorowej, wynikające z prowadzonych prac. Warto dodać, że wszystkie przystanki funkcjonują w pierwotnych lokalizacjach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *