9:0 piłkarzy KP KSZO 1929 i awans do finału Okręgowego Pucharu Polski. Garbarnia liderem w IV grupie III ligi

Trzecioligowi piłkarze KP KSZO 1929 pokonali przy Świętokrzyskiej staszowską Pogoń aż 9:0 (4:0) i tym samym awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Trzy bramki dla pomarańczowo – czarnych zdobył Michał Dobkowski, a po jednej Michał Grunt, Hubert Tylec, Rafał Gil, Mateusz Mianowany, Łukasz Jamróz, Tomasz Persona.

KSZO zagrał w składzie: Krupa – Podstolak, Mężyk, Łatkowski (60.Tylec), Persona – Bełczowski, Mianowany, Burzyński (46.Grunt), Gil (46.Łokieć) – Dobkowski, Dziadowicz (60.Jamróz).

Obie drużyny dzieliła ogromna różnica w umiejętnościach. Staszowianie ograniczali się jedynie do obrony własnego przedpola. Sporadycznie przedostawali się na połowę KSZO. Mieli co prawda szansę zdobyć honorowego gola, ale i tej okazji nie wykorzystali. Nic więc dziwnego, że od 60 min. nasz zespół pozwolił sobie na grę trójką obrońców w linii defensywnej.

-Bardzo się cieszę, że uzyskaliśmy awans do finału, unikając – w kontekście rywalizacji ligowej – kontuzji i korzystając w całym meczu z zawodników z szerokiej kadry – powiedział nam po meczu trener, Waldemar Domagała.

W finale nasi piłkarze zmierzą się z wygranym meczu Korona II Kielce -Łysica Bodzentyn.

Tymczasem w zaległym meczu IV grupy III ligi Garbarnia Kraków pokonała w wyjazdowym meczu Wiernę Małogoszcz 1:0 (0:0) i objęła pozycję lidera rozgrywek.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “9:0 piłkarzy KP KSZO 1929 i awans do finału Okręgowego Pucharu Polski. Garbarnia liderem w IV grupie III ligi

  • 18/05/2017 at 07:38
    Permalink

    I co z tego jak awansu nie będzie do 2 ligi miasto ma wyjebane na ten sport

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *