Dobra walka Damiana Domagały na zawodowym ringu

Damian Domagała – kickbokser Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki ?Dragon? wystąpił w słowackiej Trnavie na gali ?Perun Fight Night 2?. 2492821_1000xWalczył w formule K-1 z mieszkającym na co dzień w Niemczech renomowanym Słowakiem – Adamem Herchlem – o pas Międzynarodowego Mistrza Słowacji Federacji WAKO Pro.  Walkę, zgodnie z ceremoniałem, poprzedziły hymny. Ostrowczanin pod biało ? czerwoną flagą może być ze swego występu zadowolony.
-Wyrównana, twarda walka toczyła się, zgodnie z zawodowymi przepisami bez ochraniaczów, na pełnym dystansie trzech rund ? mówi nam trener i promotor, Grzegorz Wrzesień. ?Damian, który na zawodowym ringu, także na Słowacji w Bardejovie, debiutował jesienią ubiegłego roku okazał się wymagającym rywalem, a z walki wyszedł mało poobijany i bez niepotrzebnej kontuzji. Przegrał na punkty 0:3, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Być może zabrakło mu tylko międzynarodowego obycia i doświadczenia.
Damian, choć kickboxing traktuje jako swoje hobby, chce realizować kolejne swoje sportowe marzenia i garnie się do występów w kolejnych, zawodowych walkach. Dlatego w planach ma sparingi, m.in. z zawodnikami ze Starachowic, Rzeszowa i Warszawy. Z pewnością fundacja i sam promotor Grzegorz Wrzesień nie powiedzieli w tej kwestii ostatniego słowa. Warto dodać, że dzięki niemu podczas gali ?Perun Fight Night 2? walczyli tak uznani zawodnicy, jak Dawid Kasperski i Ernest Kisiel ze Starachowic oraz Arkadiusz Kaszuba z Rzeszowa. Kaszuba zwyciężył doświadczonego Vladimira Idranyiego, a Kasperski pokonał Adriana Valentina. Z kolei Kisiel przegrał przez KO z Cyrilem Pazitnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *