Zapraszamy na ?Schools Fashion 2017?

Już 31 maja na boisku przy popularnym ?THM-ie? odbędzie się druga edycja ?Schools Fashion ? Renesans Inteligentnych Zawodów?.
Podczas pikniku ostrowieckie szkoły zawodowe zaprezentują swoją ofertę i kierunki kształcenia. Na wydarzenie, które w nietypowy sposób promuje szkolnictwo zawodowe, zapraszamy młodzież, ich rodziców, a także lokalnych przedsiębiorców. Organizacja pikniku na terenie ?THM-u? nie jest przypadkowa i ściśle wiążę się z ważnym wydarzeniem w życiu tej szkoły ? jubileuszem 95-lecia istnienia. Impreza rozpocznie się o godz. 10. Następnym punktem będzie ciekawy i nietypowy występ artystyczny w wykonaniu profesjonalnych muzyków z grupy Studium Instrumentów Etnicznych oraz grupy uczniów Zespołu Szkół Nr 3 pod kierownictwem Piotra Stefańskiego. Występ dotyczyć będzie genezy rozwoju branży hutniczej na terenie naszego powiatu. Uczestnicy wykorzystają niekonwencjonalne źródła dźwięku ? nowatorskie instrumenty stworzone specjalnie na tę okazję z maszyn, urządzeń i prefabrykatów związanych z hutnictwem.
Następnie na scenie wystąpią uczniowie, którzy podczas specjalnie przygotowanych ciekawych pokazów zaprezentują, w jakich kierunkach kształci ich szkoła.
Wydarzenie organizuje Powiat Ostrowiecki wraz ze wszystkimi ostrowieckimi szkołami zawodowymi ? Zespołem Szkół Nr 1 (?Ekonomik?), Zespołem Szkół Nr 2 (?Budowlanka?), Zespołem Szkół Nr 3 (?THM?) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (?Samochodówka?).
Ważnym partnerem jest także Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz lokalni pracodawcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *