Zapraszamy na „Schools Fashion 2017”

Już 31 maja na boisku przy popularnym „THM-ie” odbędzie się druga edycja „Schools Fashion – Renesans Inteligentnych Zawodów”.
Podczas pikniku ostrowieckie szkoły zawodowe zaprezentują swoją ofertę i kierunki kształcenia. Na wydarzenie, które w nietypowy sposób promuje szkolnictwo zawodowe, zapraszamy młodzież, ich rodziców, a także lokalnych przedsiębiorców. Organizacja pikniku na terenie „THM-u” nie jest przypadkowa i ściśle wiążę się z ważnym wydarzeniem w życiu tej szkoły – jubileuszem 95-lecia istnienia. Impreza rozpocznie się o godz. 10. Następnym punktem będzie ciekawy i nietypowy występ artystyczny w wykonaniu profesjonalnych muzyków z grupy Studium Instrumentów Etnicznych oraz grupy uczniów Zespołu Szkół Nr 3 pod kierownictwem Piotra Stefańskiego. Występ dotyczyć będzie genezy rozwoju branży hutniczej na terenie naszego powiatu. Uczestnicy wykorzystają niekonwencjonalne źródła dźwięku – nowatorskie instrumenty stworzone specjalnie na tę okazję z maszyn, urządzeń i prefabrykatów związanych z hutnictwem.
Następnie na scenie wystąpią uczniowie, którzy podczas specjalnie przygotowanych ciekawych pokazów zaprezentują, w jakich kierunkach kształci ich szkoła.
Wydarzenie organizuje Powiat Ostrowiecki wraz ze wszystkimi ostrowieckimi szkołami zawodowymi – Zespołem Szkół Nr 1 („Ekonomik”), Zespołem Szkół Nr 2 („Budowlanka”), Zespołem Szkół Nr 3 („THM”) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Samochodówka”).
Ważnym partnerem jest także Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz lokalni pracodawcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *