Już oficjalnie w siatkarskim KSZO: Grzegorz Szymański prezesem, Adam Grabowski trenerem!

Na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński oficjalnie przedstawił Grzegorza Szymańskiego w roli prezesa KSZO Spółki Akcyjnej. Grzegorza, wychowanka UMKS Ostrowii, mistrza Europy juniorów i wicemistrza świata seniorów z 2006 roku, który w reprezentacji Polski rozegrał ponad 150 meczów, nie trzeba szerzej przedstawiać kibicom z naszego miasta. Jak się dowiedzieliśmy, nowy prezes już rozpoczął rozmowy z potencjalnymi sponsorami.
Jak już informowaliśmy, w orlenligowym KSZO trener Adam Grabowski prowadzi rozmowy transferowe z potencjalnymi, nowymi zawodniczkami naszego klubu. Klub odbywa procedurę licencyjną, a wiceprezes KSZO ds. siatkówki Mariusz Rokita wybiera się do Uniejowie na posiedzenie klubów siatkarskiej ekstraklasy. Niewykluczone, że podjęta zostanie tam decyzja o możliwości rozszerzenia kadr zespołów o zawodniczki z zagranicy.
Pewne jest, że na pewno kontrakt przedłuży libero Olga Pauliukouskaya, a chętne do kontynuowania gry w pomarańczowo ? czarnych barwach są przyjmująca Katarzyna Szałankiewicz, która zamierza wakacje spędzić grając na piasku i środkowa, Paulina Stroiwąs. Nowego kontraktu z KSZO nie podpisze ? po dwóch sezonach występów w ostrowieckim klubie – Dorota Ściurka. Z KSZO już pożegnały się Roksana Brzóska, która zasiliła Muszyniankę Muszyna i Paulina Szpak, która będzie występowała w Legionovii Legionowo. Wszystko wskazuje na to, że nasza rozgrywająca Ewelina Polak w miejsce Eweliny Tobiasz, która przechodzi do MKS Dabrowa Górnicza, przeniesie się z kolei do Budowlanych Łódź.
Odejścia zawodniczek zmuszają trenera Adama Grabowskiego do poszukiwania siatkarek głównie na pozycję rozgrywających i przyjmujących. Niewykluczone, że w naszej drużynie znajdą zatrudnienie zawodniczki z zagranicy. Mówi się, że będą to Białorusinki. Klub nie zamierza dokonywać egzotycznych transferów takich, jak przed rokiem Delicii Pierre. Jeśli już to zatrudni zawodniczki z najbliższej zagranicy ? Białorusi, Ukrainy, Czech lub Słowacji.
Tymczasem, 21 czerwca w Uniejowie odbędzie się spotkanie z udziałem klubów siatkarskiej ekstraklasy. Sezon 2017/2018 rozpocznie się w Orlen Lidze w połowie października, a zakończy dla drużyn, które nie będą brały udziału w barażu o Orlen Ligę 22 kwietnia. Już dziś można powiedzieć śmiało, że celem naszej drużyny będzie zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. PLPS chce, aby po sezonie zasadniczym drużyny z miejsc 1-4 walczyły o medale, z miejsc 5-10 o jak najwyższe miejsce, a z miejsc 11-14 o utrzymanie się. Ekipy z miejsc 13 i 14 zanotują bezpośredni do I ligi, a 12 zespół rozegra baraż z trzecim zespołem I ligi. W Uniejowie będzie też mowa o liczbie zatrudnionych zawodniczek z zagranicy, które będą mogły występować w Orlen Lidze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *