Rusza wakacyjny pociąg do Sandomierza

 Już w najbliższy weekend 24 ? 25 czerwca Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce – Sandomierz.
W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godz. 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca  w godz. 7.34 ? 10 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych  w ramach akcji profilaktycznej ?Pociąg do zdrowia?, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.  Planowana godzina dotarcia pociągu do Sandomierza to 10.00. Powrotnie natomiast, pociąg wyjeżdża z Sandomierza o godz. 18.05, a przyjazd do Kielc zaplanowany jest na godz. 20.13.
zmianarozkladuGodziny kursowania pociągu zostały dostosowane do potrzeb każdego turysty i rodzin z dziećmi, które po miło spędzonym dniu w Sandomierzu, mogą powrócić do Kielc przed późnym wieczorem.  Obsługę trasy obsługiwać będą trzy nowe i komfortowe trójczłonowe pojazdy, wyposażone w 156 miejsc siedzących każdy. Tabor dostosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dużych bagaży, gniazdka elektryczne przy fotelach, bezpłatny bezprzewodowy Internet, a także przestronne toalety wyposażone w składane stoliki do przewijania niemowląt i dzieci.
Poza atrakcjami, które zapewnia miasto Sandomierz, władze miasta umożliwiają posiadaczom kolejowego ?Biletu Świętokrzyskiego? wejście na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę, a ponadto zapewniają dojazd i odwiezienie pasażerów do/z centrum autobusami, których godziny kursowania dostosowane są do godzin przyjazdu i odjazdu pociągu. Dopełnieniem oferty połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem są zintegrowane kolejowo-autobusowe połączenia ze stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny wpisany na Listę Pomników Historii) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz równolegle do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) przez Opatów.  25 czerwca w godz. 7.34 -10 podróżujący do Sandomierza będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji ?Pociąg do zdrowia?.
Podczas akcji będą przeprowadzane m.in. badania pomiaru: ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi, poziomu tlenku węgla w powietrzu wydychanym, PEF (szczytowy przepływ wydechowy), a także udzielane wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i zapobiegania chorobom związanym z paleniem tytoniu, instruktażu samobadania piersi na fantomach.  Partnerami akcji są: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Przewozy Regionalne sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku ?Kamiennej oraz Urząd Miasta w Sandomierzu.
Akcja profilaktyczna ?Pociąg do zdrowia? zainauguruje ?Białą niedzielę?, na którą zaprasza do swojej siedziby Urząd Miasta  w Sandomierzu (plac Poniatowskiego 3).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *