Kamil Zieliński nie został powołany na Tour de Pologne! Domin Sport wycofuje się z polskiego kolarstwa!

Skandal w polskim peletonie kolarskim! Po tym, jak Kamil Zieliński – kolarz rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego nie został powołany na Tour de Pologne świętokrzyska grupa Domin Sport, w barwach której jeździ na co dzień, wycofuje się z działalności sportowej.
W oświadczeniu Andrzeja Domina, dyrektora grupy czytamy:
„Ekipa Domin Sport oświadcza, iż z końcem sezonu 2017 po kilkunastu latach wycofuje się z polskiego zawodowego peletonu kończąc swoje funkcjonowanie jako zawodowa grupa kolarska. Powodem takiej decyzji jest brak powołania Kamila Zielińskiego do reprezentacji Polski na 74. Tour de Pologne, które w obliczu wyników i obecnej dyspozycji zawodnika uważamy za niesprawiedliwe…”
Przypomnijmy, że Kamil w obecnym sezonie jest czołową postacią w peletonie. Na ostatnio zakończonym Wyścigu Solidarności i  Olimpijczyków nasz kolarz wygrał V etap, a trzeci był na III etapie. Wcześniej tryumfował na etapach w Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, Małopolskim Wyścigu Górskim.
Przypomnijmy, że w 2015 roku Kamil Zieliński był drugi na etapie Tour de Pologne i przez jeden dzień nosił koszulkę lidera wyścigu.
Powołani do składu na tegoroczny Tour de Pologne zostali: Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Paweł Cieślik (Elkov Author), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom) i Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *