Strażnik wszedł przez okno

Wołanie o pomoc, wydobywające się z mieszkania starszej kobiety, było powodem interwencji Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przez uchylone okno strażnicy dowiedzieli się, że kobieta przewróciła się i nie może się sama podnieść. Poza tym wcześniej postawiła czajnik na gazie, który prawdopodobnie zaczynał się już palić.

Oczekując na służby ratunkowe strażnikom udało się pożyczyć drabinę od przejeżdżających pracowników MEC-u. Jeden z funkcjonariuszy, przez uchylone okno wszedł do mieszkania. Kobieta leżała na podłodze, a z kuchni wydobywała się para z dymem od przepalającego się czajnika. Mieszkanie zostało przewietrzone, a służby medyczne udzieliły pomocy starszej pani, która mając problemy z kręgosłupem doznała niegroźnego urazu.

-Straż Miejska interweniuje w bardzo różnych przypadkach ?mówi Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej. Chodzi generalnie o porządek publiczny, w tym o przypadki picia alkoholu w miejscach publicznych, gdzie jest to zabronione, o niszczenie urządzeń użyteczności publicznej ? ławek, znaków drogowych, koszy na śmieci itp., zakłócanie ciszy nocnej, zaśmiecanie miejsc publicznych, niszczenie elewacji budynków, żebranie. Ale porządek publiczny, to nie tylko chuligani, nie tylko pijacy, to również, a może przede wszystkim, porządek rozumiany dosłownie ? jako brak śmieci w miejscach publicznych, czyste i schludne najbliższe otoczenie. To walka z dzikimi wysypiskami śmieci, które potrafią obrzydzić  nawet najpiękniejszy krajobraz. No i cała masa tzw. drobiazgów, które w imieniu mieszkańców codziennie załatwiają strażnicy, jak choćby złe oznakowanie ulic, zniszczone i nieczytelne znaki drogowe, krzaki zasłaniające widok na skrzyżowaniu, brak numeru posesji, zanieczyszczone ulice.

Mieszkaniec naszego miasta nie musi się zastanawiać, kto i jaki urząd czy instytucja ma się zająć danym problemem, wystarczy kontakt ze Strażą Miejską, gdzie pod nr alarmowym 986 całodobowo we wszystkie dni tygodnia można uzyskać pomoc i informacje.

Warto zapamiętać ? strażnik miejski nie ma uprawnień do ?załatwiania wszystkiego?, ale każdą zgłoszoną sprawą zajmie się osobiście, pomoże w rozwiązaniu uciążliwego problemu lub wskaże szybką drogę do jego załatwienia.

pas, w

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *