Polskie siatkarki wygrywają w Ostrowcu! Argentynki bez szans!

Reprezentacja Polski wygrała w sobotę piąty z rzędu i drugi w Ostrowcu Św. mecz II dywizji World Grand Prix i umocniła się na czele tabeli. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie dały szans Argentynkom, wysoko wygrywając w I i II secie. Obronną ręką wyszły także w II secie, w którym przegrywały 9:12, 10:14 i 14:18. W końcówce jednak doprowadziły do stanu 23:23 i wygrały na przewagi. W biało – czerwonym zespole pod koniec I seta  wystąpiła była zawodniczka KSZO, Roksana Brzóska.
W niedzielę, o 20.25 Polski zagrają z Koreankami, które pokonały Peru 3:0. W I i II partii gra była jednak szalenie wyrównana, a Koreanki udowadniały swoją wyższość dopiero w grze na przewagi. Trzeci set był już tylko formalnością.

HyoJinYangKORYeonKoungKimKORandJesseniaUcedaPER*Korea Południowa ?  Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15).
Korea Płd.: Yeon Koung (19), Heejin (14), Hyo Jin (12),  Su Ji (8),   Jeongah (5),  Hye Seon, Hae Ran (libero) oraz Sooji, Yeongyeon,  Minkyoung (1), Miyoun (2).
Peru:  Rueda (16),  Leyva (11), Udeda (10), Yllescas (7), Machado (6), Munoz (1), Torres (libero) oraz Patino (libero), Gomez, Almeida, Urrutia (1).

DSC_0592*Polska ? Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15).
Polska: Kąkolewska (14), Smarzek (14), Tomsia (11), Wołosz (6), Efimienko (5), Grajber (5), Witkowska (libero) oraz Brzóska, Polak (4), Pleśnierowicz, Bociek.
Argentyna: Fresco (17), Piccolo (7), Lazcano (7), Acosta (1), Aispurua (1), Vidal (1), Rizzo (libero) oraz Sagardia, Hiruela Tapia, Fortuna (4), Sosa (2) i Franchi (libero).