KP KSZO 1929 po rzutach karnych eliminuje Wartę Poznań z Pucharu Polski!

*KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Warta Poznań 1:1 (0:1)  pd. k. 3-2.


0:1 – Adrian Laskowski, 45 min.
1:1 – Mateusz Mąka, 85 min.

Rzuty karne: 0-1 Adrian Laskowski, 1-1 Michał Stachurski, (1-1 Artur Marciniak – poprzeczka), (1-1 Jakub Kapsa – obroniony), (1-1 Bartosz Kieliba – obok bramki), 2-1 Tomasz Persona, 2-2 Krzysztof Biegański, 3-2 Mateusz Mąka, (3-2 Wojciech Onsorge – obroniony)

KSZO 1929: Zacharski – Stachurski, Sołtykiewicz, Łatkowski, D.Cheba – P.Cheba (72,Mąka), Mikołajek (67.Mężyk), Czajkowski, Jakubowski (60.Kapsa), Persona – Grunt. Trener: Tadeusz Krawiec.

Warta: Laskowski – Fiedosewicz, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Biegański, Laskowski, Marciniak, Brzostowski (82.Kalupa), Chromiński (91.Onsorge) – Szynka (75.Chopcia). Trener: Petr Nemec.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Ledwie rozpoczęły się rozgrywki pucharowe, a już nasi piłkarze postarali się o niespodzinakę, eliminując drugoligową Wartę Poznań. Przez 25 min. podopieczni terenera Tadeusza Krawca mieli inicjatywę, później przewagę osiągnęłi poznaniacy. Raz nawet słupek ratował nasz zespół przed utratą gola. W ostatniej minucie tej części gry sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, który na gola zamienił Laskowski. Kibice komentowali, że w II części meczu za takie samo zagranie, tym razem defensora Warty, to nam należał się z kolei rzut karny…
Po zmianie stron Warta stwarzała większe zagrożenie, ale brakowało jej piłkarzom precyzji, by zamknąć mecz. Nasi piłkarze kontraatakowali i z ambicją dążyli do zmiany wyniku. Udało się w 85 min., kiedy to Mateusz Mąka popisał się ładnym strzałem zza linii pola karnego.
Mieliśmy więc dogrywkę, w której znów bliżsi zdobycia gola byli poznaniacy, a po niej rzuty karne, podczas których na bohatera KSZO wyrósł Konrad Zacharski. Trzykrotnie bowiem piłkarzy Warty przegrywali z nim pojedynki…
W I rundzie KSZO 1929 zmierzy się ze Stalą Mielec. Mecz zostanie rozegrany 22 lipca o godz. 17.

W minionym tygodniu KP KSZO 1929 pozyskał dwóch piłkarzy ? bramkarza Konrada Zacharskiego i pomocnika Kamila Jakubowskiego.

Kibice bardzo dobrze znają 22-letniego Konrada Zacharskiego. To przecież wychowanek MKS KSZO Junior, który w pierwszym zespole zadebiutował w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. Po kolejnym sezonie przeszedł do II-ligowej Stali Stalowa Wola, zaś w minionej kampanii reprezentował barwy ligowego rywala ? Avii Świdnik, a także IV-ligowych rezerw GKS Tychy.

Natomiast 23-letni Kamil Jakubowski występuje na pozycji pomocnika. Występował w takich klubach, jak Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, Cosmos Nowotaniec. Wiosną tego roku bronił barw Podlasia Biała Podlaska, w którym rozegrał 23 spotkania.

Nasz klub prowadzi rozmowy transferowe z kolejnymi piłkarzami. Niewykluczone, że nasz zespół zasili 25-letni Ukrainiec, Vladyslaw Kudryavtsev. Ten mierzący 188 cm wzrostu piłkarz świetnie czuje się w grze na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy. To wolny gracz, dysponujący dobrą kondycją. Posiada, co ważne kartę pobytu w Polsce. To były gracz Stali Kamianskie, Bukowyny Czerniowce, Hetmana Zamość i Świtu Skolwin. Ma zająć miejsce Klaudiusza Łatkowskiego, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery piłkarskiej.
KSZO zainteresowany jest także pozyskaniem 25-letniego Krystiana Putona, wychowanka Radomiaka Radom, który ostatnio występował w Orlętach Radzyń Podlaski, a także Michała Janika z Energii Kozienice.
Do zespołu ostrowieckiego, na co wszystko wskazuje, powróci także inny gracz Radomiaka, Rafał Gil. Z Rafałem nasz klub rozwiązał umowę jeszcze w maju, kiedy stało się jasne, że nie awansuje do II ligi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *