Recydywista motorowerzysta

W dniu 30 lipca 2017 r., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zatrzymali 31?latka, podejrzanego o kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.
-Do dyżurnego opatowskiej komendy dotarło zgłoszenie, że krajową 74 porusza się motorowerzysta, mogący znajdować się w stanie nietrzeźwości ?informuje Grzegorz Rusak, oficer prasowy KPP w Opatowie. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze drogówki. Po kilkunastu minutach na bocznej drodze w miejscowości Bidziny zauważyli motorower i stojącego obok mężczyznę. 31-latek, mający w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu,  bronił się, iż to nie on kierował motorowerem. Jednak policjanci, podczas przeprowadzonych czynności, ustalili, że mężczyzna nie mówi prawdy. Dodatkowo policjanci ustalili, iż 31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Opatowie, gdyż została mu zasądzona kara 4 miesięcy pozbawienia wolności za podobny czyn.
Zatrzymanemu może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących pojazdami w różnych okolicznościach. Często, co cieszy, są to zgłoszenia od ludzi, którzy podejrzewają, że kierowca może być nietrzeźwy, gdyż jedzie tzw. wężykiem, jest agresywny albo widzieli, że wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Zdarza się, że inni kierowcy lub świadkowie interweniują osobiście, po czym wzywają Policję. Kolejne przypadki to zdarzenia drogowe typu kolizja, czy wypadek oraz kontrola drogowa, w trakcie której ujawniają nietrzeźwych kierujących.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *