Michał Stachurski opuszcza KP KSZO 1929. Wyjeżdża do pracy w Danii

Podczas sparingowego meczu z Kamienną Brody dowiedzieliśmy się, że nasz kapitan, liczący sobie 28 lat, Michał Stachurski nie będzie w tym sezonie występował w naszej drużynie.
Podjął bowiem decyzję o wyjeździe do pracy w Danii. Michał jest wychowankiem Beniaminka Radom, ale w juniorskim wieku zasilił MKS KSZO Junior. W ekipie seniorskiej zadebiutował w sezonie 2007/08. Po ?rozpadku? KSZO przeszedł do Olimpii Grudziądz, a później do ówczesnej, drugoligowej Calisii Kalisz. Do reaktywowanego KSZO powrócił w sezonie 2013/14 i pozostał filarem zespołu.
Wcześniej już, po meczu z Wartą Poznań, rozbrat z futbolem zapowiedział Klaudiusz Łatkowski.
-Podjąłem decyzję, by zawiesić buty na kołkach ? usłyszeliśmy. – Miniony sezon kończyłem na przysłowiowych oparach, ryzykując kontuzją. Mam też swoje problemy zdrowotne.
Klaudiusz to reprezentant Polski zespołów młodzieżowych. Występował jeszcze w I lidze w sezonie 2002/03. Po kontuzji i rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych kontynuował karierę w rezerwach KSZO, a później w Radomiaku Radom i Granacie Skarżysko – Kamienna.
-Kiedy pogodziliśmy się w klubie z faktem, że odchodzi Klaudiusz Łatkowski, dopadła nas informacja o decyzji Michała Stachurskiego ? komentuje trener, Tadeusz Krawiec. ?Strata tych dwóch piłkarzy powoduje, że muszę zupełnie przemeblować linię defensywy naszego zespołu. Klaudka na środku obrony zastąpi Ukrainiec, Vladyslaw Kudryavtsev, a Michała na prawej obronie najprawdopodobniej Patryk Cheba, który na bokach tej formacji radzi sobie dobrze, podobnie jak jego brat Dominik, występujący na pozycji lewego obrońcy. Takie rozwiązanie powoduje jednak, że znacznie obniża się wzrost naszej defensywy. Poza tym, Michał był nieoceniony przy tzw. stałych fragmentach, przy których wykorzystywał swój walor gry głową. Trudno będzie go zastąpić z dnia na dzień?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *