Wiceprezes Luca Vegetti w Ostrowcu. Leczenie onkologiczne we współpracy ze spółką Carint?

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie, dotyczące współpracy i wizji rozwoju kompleksowej opieki medycznej na terenie naszego powiatu.
Gośćmi starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy byli: wiceprezes spółki Carint Holding, Luca Vegetti oraz prezes zarządu G.V.M Carint, Sebastian Kawalec.
-Ostrowiec Świętokrzyski to pierwsza w Polsce miejscowość, w której rozpoczęliśmy swą działalność i dlatego jesteśmy z waszym miastem związani emocjonalnie ? podkreśla Luca Vegetti. ?Czujemy się szczęśliwi i zaszczyceni, że możemy zacieśniać współpracę poprzez wprowadzanie nowych sposobów leczenia i form zabiegów dla dobra pacjentów, mieszkańców Ostrowca i powiatu ostrowieckiego. Uwzględniamy potrzeby pacjentów pod kątem możliwości ich zaspokojenia przez Carint.
-Z naszych rozmów ze starostą powinni się cieszyć przede wszystkim pacjenci ? mówi Sebastian Kawalec. ?Chcemy bowiem w Ostrowcu korzystać z doświadczenia innych jednostek Carintu i transferu wiedzy wielu lekarzy w Polsce, a także z włoskiego doświadczenia w wykorzystaniu technologii i sprzętu medycznego. Dla nas ważna jest perspektywa długoterminowego rozwoju i współpracy z ostrowieckim szpitalem. Tak też nasza spółka inwestuje, przede wszystkim kierując się dobrem pacjenta. Myślę, że takie podejście daje stabilizację nie tylko firmie, ale i pod względem zdrowotnym całemu regionowi.
Starosta podkreśla dobrą współpracę ze spółką Carint, z której przede wszystkim zadowoleni są pacjenci nie tylko z terenu naszego powiatu. Co ważne, korzystający z refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabiegów i leczenia na wysokim poziomie medycznym. Umowa ze spółką na podwykonawstwo usług kardiologicznych w zakresie zabiegów inwazyjnych jest realizowana wzorcowo, a co ciekawe, planuje się wdrożenie nowych procedur medycznych, w tym także obejmujących zabiegi onkologiczne.
Spółka Carint znana była dotychczas w Polsce z prowadzenia kardiologii inwazyjnej. Jak podkreśla prezes Sebastian Kawalec, spółka chciałaby rozszerzyć swą działalność, chociażby na wspomniany obszar onkologiczny. Z kolei władze powiatu starają się znaleźć sposób, by w zgodzie z prawem onkologia w naszym mieście zaczęła się rozwijać, tym bardziej, że mamy dużo pacjentów leczonych onkologicznie, a utworzenie filii onkologii w szpitalu ułatwiłoby im leczenie. Czy we współpracy i partnerstwie z Carintem uda się to, pokaże czas.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *