Dworzec nieco bliżej…

Trwa żmudna procedura przejmowania dworca PKP w Ostrowcu Świętokrzyskim przez gminę.
-W ubiegłym miesiącu skierowaliśmy wniosek do Urzędu Miasta o zatwierdzenie podziału nieruchomości, na której znajduje się dworzec – mówi Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A. Po wydaniu ostatecznej decyzji konieczne będzie również m.in. wyłączenie wydzielonej działki z ewidencji terenów zamkniętych.
Przypomnijmy, że już w listopadzie 2015 roku prezydent Jarosław Górczyński wystąpił do Dyrektora Regionalnego PKP S.A. z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie budynku byłego dworca kolejowego wraz z terenem przyległym.
Zdaniem włodarza miasta przez to, że obiekt nie jest użytkowany pogarsza się jego stan techniczny.
– Budynek został wybudowany w latach 1885 -1886 r. i jest architektoniczną perełką miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, ponadto został ujęty w gminnej ewidencji zabytków, co ogranicza swobodę działań modernizacyjnych i remontowych -mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Ponadto gmina w związku z faktem usytuowania w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu pomnika upamiętniającego miejsce rozstrzelania Polaków przez hitlerowców, jak również zamieszczona na budynku tablica pamiątkowa, chce przy tej okazji zachować godność miejsca.
-Mamy kilka pomysłów, jak wykorzystać tę nieruchomość. Szkoda, że procedura jest tak długotrwała, bo analizowaliśmy znalezienie zewnętrznych funduszy na adaptacje obiektu – słyszymy w Urzędzie Miasta.
Przejęciu na rzecz Gminy Ostrowiec Świętokrzyski podlegać będzie teren o łącznej powierzchni ok. 6.400 m kw.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dworzec nieco bliżej…

 • 18/09/2017 at 00:23
  Permalink

  Wy (UG) lepiej oddajcie lokale prawowitym użytkownikom.
  SKOŃCZCIE Z GRABIEŻĄ W STYLU BIERUTOWSKIM.
  Przypominacie sobie o własności po 20latach podczas których palcem nie ruszyliscie aby mieć jakiś wkład w żywotność budynków.
  Banda lewaków. Tfu!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *