Akademia Pływacka 2017

Wraz z początkiem roku szkolnego ponownie rusza program nauki pływania ?Akademia Pływacka 2017?, współfinansowany przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski i Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
Od lutego do czerwca w zajęciach brali udział uczniowie klas I, a od września do grudnia będą uczyć się pływać dzieci z klas III. W programie weźmie udział 35 klas III ze szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski (łącznie 700 uczniów). Podzieleni zostaną oni na grupy maksymalnie 15-osobowe, które będą miały dwie lekcje pływania w tygodniu (łącznie 20 zajęć). Każda z klas ma zapewniony bezpłatny dowóz na Pływalnię Rawszczyzna, wstęp na basen i opiekę doświadczonej kadry instruktorskiej.
Uczniowie realizować będą program opracowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w którym przewidziano cztery sprawdziany umiejętności. Podsumowaniem programu ?Akademia Pływacka 2017? będą zawody ?Mamo! Tato! Zobacz, jak pływam!?, w których dzieci będą miały okazję zaprezentować zdobyte umiejętności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *