Pracownie na miarę XXI wieku

Szkoła stowarzyszeniowa w Częstocicach rozpoczęła realizację projektu związanego z unowocześnieniem bazy dydaktycznej.
Placówka otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego ponad pół miliona zł.
-W tym roku zaczynamy pierwszy etap projektu marszałkowskiego ? mówi Artur Zawadzki, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Częstocicach. Jesienią w ramach otrzymanych środków wyposażymy w niezwykle nowoczesne i potrzebne pomoce naukowe dwie klasopracownie: matematyczną i przyrodniczą. Na każdym stoliku pojawi się laptop, mikroskop elektroniczny. Oczywiście, w każdej pracowni będzie tablica multimedialna i wiele innych potrzebnych rzeczy.
Na wyposażenie pracowni, szkoła przeznaczy w tym roku ponad 120 tys. zł. Wiosną przyszłego roku stowarzyszenie planuje wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do budynku szkoły. W ramach tej inwestycji przewidziano też modernizację schodów i zagospodarowanie terenu przed szkolą. Dzięki temu zmieni się wygląd obiektu.
Uczniowie i młodzi mieszkańcy dzielnicy Częstocice z niecierpliwością czekają na kolejne zadanie przewidziane w projekcie, czyli budowę wielofunkcyjnego boiska przy ulicy Górnej, obok szkoły.  Taki obiekt jest potrzebny. Stowarzyszenie planuje też modernizację istniejącego już placu zabaw dla dzieci. Ma ono służyć przede wszystkim przedszkolakom.
Od pierwszego września w Częstocicach otworzono bowiem kolejny oddział przedszkolny. Przedszkole stało się samodzielną placówką. Wiosną tego roku w Częstocicach została zmodernizowana kuchnia. Zarówno uczniowie, jak i dzieci z przedszkola, od września korzystają z gorących posiłków, przygotowywanych na miejscu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *