Nietrzeźwi i nieuważni za kierownicą

Siedem kolizji drogowych

W dniu 14 września 2017 r., na terenie powiatu ostrowieckiego, doszło do siedmiu kolizji drogowych, z czego dwie spowodowały osoby nietrzeźwe.

-Do pierwszej z nich doszło przed godz. 16 w Ćmielowie, gdzie policjanci ostrowieckiej drogówki zauważyli, jak 40-letni mężczyzna, poruszając się samochodem marki Renault, uderzył w tył Fiata Doblo ?mówi Maja Słowik z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, 40-latek oprócz tego, że doprowadził do kolizji drogowej, to jeszcze miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Druga kolizja miała miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim po godz. 20.30.  Spowodowała ją  41-letnia ostrowczanka, która będąc w stanie nietrzeźwości, poruszając się swoim samochodem marki Renault, uderzyła w zaparkowaną przed prywatną posesją mazdę.

Zarówno mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, jak i mieszkaniec gminy Ćmielów odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują: Nie pozwólmy nietrzeźwemu prowadzić samochodu. Nie bądźmy obojętni, bo w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie. Wielu tragedii można by uniknąć, gdyby w porę zareagował znajomy, pasażer, ktoś z rodziny, czy jadący w pobliżu kierowca.

W stanie nietrzeźwości za kierownicą volvo

W dniu 14 września 2017 r. policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowe Volvo, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h.

-W czasie rozmowy z 34-latkiem funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu ?mówi aspirant Grzegorz Rusak, oficer prasowy KPP w Opatowie. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania jazdy.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi przed sądem kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 34-latek dostał mandat.

20-latka na drzewie

W dniu 15 września 2017 r., o godz. 21.50, w Baranówku gmina Baćkowice, 20-letnia kierująca samochodem Audi 80, jadąc od Baćkowic w kierunku Iwanisk, na łuku drogi w prawo zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzyła przodem samochodu w przydrożne drzewo. Kierująca, 16-letnia pasażerka oraz 23-letni pasażer audi trafili do szpitala.

Nieudane zawracanie

W dniu 12 września 2017 r., o godz. 10.26, w Okalinie Kolonia na drodze krajowej nr 9, 38-letnia kierująca skodą, na prostym odcinku drogi podjęła manewr zawracania. Nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, doprowadziła do zderzenia z pojazdem ciężarowy marki DAF z przyczepą, którym kierował 61-latek. 38-latka trafiła do szpitala.

Zahaczony lusterkiem

W dniu 12 września 2017 r., o godz. 16.55, Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Bałtowskiej, 27-letni kierujący samochodem marki Volvo potrącił lusterkiem pojazdu pieszego. Kierujący volvo był trzeźwy, natomiast 73-letni pieszy nietrzeźwy (1,6 promila). W skutek zdarzenia pieszy trafił do szpitala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *