Starosta przyznaje

Ostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Ożarów rozpoczęła się obszernym wystąpieniem starosty opatowskiego, Bogusława Włodarczyka. W blisko godzinnej przemowie starosta  pochwalił się wyremontowanymi drogami powiatowymi w całym powiecie, modernizacją ośrodków szkolno – wychowawczych oraz organizacją licznych festynów. Przyznał przy tym, pierwszy raz przed większym gronem słuchaczy, że powiat boryka się z problemami dotyczącymi służby zdrowia.

-Mamy piękny szpital, dobrze wyposażony, ale niestety brakuje nam lekarzy – mówi starosta.

Nie jest tajemnicą, że lekarzy zatrudnionych w opatowskim szpitalu jest garstka. Pozostali lekarze pracują na tzw. kontraktach. Czyli przyjeżdżają na dyżur. Robią swoje i odjeżdżają. Nie utożsamiają się ze szpitalem ani z danym pacjentem. Zdarzają się dni czy noce, że ciężko ordynatorom obsadzić dyżur. Sytuacja podobnie wygląda w poradniach specjalistycznych. Tam pacjenci na dzień lub dwa dowiadują się, że umówionej wcześniej wizyty zwyczajnie nie będzie. Nie zawsze informacja o odwołanej wizycie trafia do pacjenta w porę. Niektóre osoby o tym fakcie dowiadują się dopiero na miejscu. Pacjenci narzekają także na umawianie na dany dzień zbyt dużej liczby pacjentów. Wizyty na NFZ zaczynają się bowiem o godz. 17, a kończą nawet o godz. 2 w nocy. Ale tak się dzieje, jak jeden lekarz jednocześnie pracuje na oddziale, w przychodni i zarządza placówką.

Na sesji radny, Adam Młodożeniec poruszył także problem komunikacji publicznej. Jak się wyraził w domu, gdzie jest samochód i ma kto nim pojechać, to osoby starsze są zawożone do lekarza czy innych instytucji. Gdy osoba nie ma takich możliwości jest skazana na pozostanie w domu.

Starosta ponownie przyznał, że na terenie powiatu opatowskiego jest problem związany z komunikacją publiczną. Potwierdził, że zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób starszych nie może dojechać w miejsce, w które w danym czasie potrzebuje się dostać.

Jednak jak się wyraził, mało skromnie, jak mieszkańcy go wybiorą w przyszłych wyborach, to ten problem rozwiąże, bo jak powiedział, już w powiecie nie będzie co robić, tyle jest zrobione. Proszę pamiętać przy tym o służbie zdrowia, panie starosto.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *