Siatkarze SMS w czubie międzynarodowego turnieju w Krakowie

Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarze SMS Ostrowiec na II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej, rozgrywanym w Krakowie.
Dwanaście zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy rywalizowało systemem każdy z każdym. Nasi siatkarze w grupie eliminacyjnej pokonali po 2:1 Olimp Ostrołękę, Beskid Andrychów, gospodarzy turnieju Spartę Kraków oraz 2:0 ULKS Chobrzany. Prawdziwym wyzwaniem był kolejny przeciwnik: reprezentacja Słowacji U-16. Wyselekcjonowana kadra Słowaków okazała się bardzo wymagającym rywalem. Nasi siatkarze musieli uznać wyższość przeciwników i ulegli po zaciętym pojedynku 0:2. W meczu o 3 miejsce po raz kolejny ostrowczanie doznali goryczy porażki, przegrywając z Resovią 0:2 i zajmując ostatecznie wysokie, 4 miejsce.
-Takie turnieje to idealna możliwość sprawdzenia się z innymi rywalami, a jednocześnie najlepsza reklama ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – mówi trener, Jerzy Pacholczak. – Chłopcy po solidnie przepracowanym obozie sportowym powoli wchodzą w treningowy. Wynik jest niezwykle istotny dla zawodników i trenera i na pewno mobilizuje do dalszej wytężonej pracy, ale ja zdaję sobie sprawę z tego, że możliwość zagrania i sprawdzenia się z zespołami z całej Polski i rozegrania dobrych zawodów to najlepsza forma treningu. Cieszy mnie również fakt, że nasza szkoła w ten sposób inwestuje w uczniów-sportowców i umożliwia udział w takich turniejach. Już dziś otrzymaliśmy zaproszenia na kolejne zawody w Radomiu, Chełmie i na Słowacji.
W Krakowie nasz zespół zagrał w następującym składzie: Bogdan Kostuch, Adam Surmański, Wiktor Wróbel, Karol Rzegocki, Jakub Majewski, Wojciech Wojtyczka, Wiktor Osuch, Łukasz Gos, Kamil Krakowiak, Sebastian Dymowski, Jakub Dębowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *