Dodatkowe środki na badania mammograficzne dla ?Amazonek?

Badaniami mammograficznymi, które refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, objęte są kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim postanowiło więc dofinansować badania kobiet do 50 i powyżej 69 roku życia. Zarząd Powiatu Ostrowieckiego zamierza, w ramach swej polityki prozdrowotnej i profilaktycznej, dofinansować także inne badania.
-Badania mammograficzne będą przeprowadzane w naszym szpitalu, a dystrybucją zaproszeń zajmie się Stowarzyszenie ?Ostrowiecki Klub Amazonka?, z którym podpisaliśmy specjalne porozumienie ? informuje starosta, Zbigniew Duda.
Danuta Ogórek, prezes Stowarzyszenia ?Ostrowiecki Klub Amazonek? nie ukrywa, że cieszy się z pomocy władz powiatu.
-Mamy bardzo dobry kontakt z kobietami chorymi, ale także z tymi które proszą o to, aby zostały przebadane ? mówi Danuta Ogórek.
?W naszym mieście jest bardzo dużo kobiet zmagających się z rakiem piersi i podejrzewam, że wykonywaniem badań mammograficznych będzie zainteresowana coraz szersza grupa pań. Dzięki dodatkowemu finansowaniu przez starostwo z badań będzie mogło skorzystać 60 kobiet.
W tym roku starostwo wesprze ?Amazonki? kwotą 1,5 tys. zł. Oczywiście, finansować będzie w takiej samej kwocie dodatkowe badania także w przyszłym roku.
Rejestracja pań do badań mammograficznych odbywać się będzie w siedzibie ?Amazonek? przy ulicy Sienkiewicza 70 w godz. 16 -19. Wszelkich informacji udziela także Wydział Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *