Pomóżmy odkrywcom historii!

-Jestem nauczycielem historii, który wraz z uczniami w ramach zajęć Koła Odkrywców Historii przy Katolickim Zespole Edukacyjnym zajmuje się badaniem historii lokalnej ? mówi Grzegorz Nowak.

Na prezentowanym przez nas zdjęciu są sieroty wraz z Siostrami Rodziny Maryi przy figurze Matki Boskiej w ogrodzie przy domu na Słowackiego 37. Zdjęcie ostało udostępnione dzięki Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.
Na prezentowanym przez nas zdjęciu z 1938 roku są sieroty wraz z Siostrami Rodziny Maryi przy figurze Matki Boskiej w ogrodzie przy domu na Słowackiego 37. Zdjęcie ostało udostępnione dzięki Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.

-Nasz projekt badawczy poświęcony jest dziejom działalności Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim – od 1927 r. po współczesność. Uroczystości 90-lecia tej działalności odbędą się 20 listopada w ?Etiudzie?. Wciąż zbieramy materiały i wspomnienia na temat tego wycinka dziejów Ostrowca Świętokrzyskiego. Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o podzielenie się z nami wspomnieniami związanymi z działalnością Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszym mieście. Liczymy na relacje, wspomnienia, zdjęcia?
Jak się dowiedzieliśmy, projekt upamiętniający działalność sióstr prowadzony jest przez Koło Odkrywców Historii przy Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej ma na celu podkreślenie 90. rocznicy sprowadzenia sióstr do Ostrowca oraz 80. rocznicy otwarcia ochronki (przedszkola) na Piaskach.
-Chcielibyśmy to uczcić wystawą – do niej właśnie potrzebne są nam wszelkie materiały ? mówi Grzegorz Nowak.
Wszyscy więc, którzy chcą pomóc szkolnemu Kołu Odkrywców Historii przy KZE proszeni są o kontakt pod nr tel. 662078966, osobiście: KZE ul. Grabowiecka 15, Ostrowiec Św. lub e-mailowo pod adresem: gezu111@gmail.com.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *