Niespodziewana porażka ostrowieckich piłkarzy

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (0:1).


0:1 – Krytian Stolarczyk, 2 min.
1:1 – Łukasz Jamróz, 48 min.
1:2 – Krystian Puton, 73 min.

KP KSZO: Zacharski – D.Cheba (81.Mężyk), Sołtykiewicz, Kudryavstev, Janik – Kapsa (59.Łokieć), Sarwicki (59.Mąka), W.Puton, Czajkowski (59.Grunt), Persona (74.P.Cheba) ? Jamróz.

Orlęta: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Ciborowski (66.Iwańczuk), Kot, Wiejak (66.Melnyczuk), K.Puton, Zmorzyński, Kalita (60.Myśliwiecki).

Żółte kartki: P.Cheba – Stolarczyk, Kiczuk.
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków).

Piłkarze KSZO, po wyjazdowej wygranej z Wólczanką Wólka Pełkińska, w meczu z Orlętami byli faworytami. Niestety, szybko, bo już podczas pierwszej akcji gości zabrakło między nimi komunikacji, stracili gola i mieli spore problemy z realizowaniem założeń taktycznych. Tym bardziej, że rywale skoncentrowali się na odcinaniu od gry naszych skrzydłowych. Mimo to, w I połowie nasz zespół miał szansę wyrównać, ale piłka odbiła się od poprzeczki…
Po zmianie stron, ostrowczanie szybko doprowadzili do wyrównania. Piłkę w polu karnym przyjął Łukasz Jamróz i przy biernej postawie defensorów Orląt wpakował piłkę do siatki. Wydawało się, że podopieczni trenera Tadeusza Krawca są bliscy objęcia prowadzenia, bo swoje okazje podbramkowe mieli Jakub Kapsa i Łukasz Jamróz, a strzały Michała Janika i Mateusza Mąki były niezwykle groźne. Nic z tego, bo Orlęta równie groźnie kontratakowały. Po jednej z takich kontr i dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Krystian Puton, nota bene brat występującego w naszej drużynie Włodzimierza, wpakował piłkę do siatki i ustalił wynik meczu. W ostatnich minutach nasza drużyna nie miała już pomysłu na to, jak chociażby doprowadzić do wyrównania.

W meczach 11 kolejki padły następujące rezultaty:
Avia Świdnik – Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
Podhale Nowy Targ – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:3 (0:1)
Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 1:1 (1:0)
Resovia – Wisła Sandomierz 0:0
Motor Lublin – Wiślanie Jaśkowice 3:0 (2:0)
Karpaty Krosno – Soła Oświęcim 1:2 (0:1)
Unia Tarnów – MKS Trzebinia 2:2 (0:0)
JKS 1909 Jarosław – Spartakus Daleszyce 6:4 (6:0)

11tabela

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *