Na starcie mogą liczyć na pieniądze

Od ubiegłego tygodnia, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim ponownie dofinansowuje działalność gospodarczą. Osoby, które rozpoczynają pracę na własny rachunek, mogą pozyskać na starcie nawet 22 tys. zł.
Rzadko się zdarza, aby o tej porze roku, urząd pracy dysponował pieniędzmi na staże czy wsparcie własnych pomysłów biznesowych. Tymczasem od 5 października br. osoby bez zatrudnienia, mogą składać wnioski na dofinansowanie własnej działalności gospodarczej.
-Przeznaczyliśmy na ten cel 550 tys. zł. Możemy wesprzeć ok. 25 osób. Nie obowiązują tym razem żadne limity wiekowe. Każdy kto ma pomysł na własny biznes, może złożyć do nas wniosek i liczyć na dofinansowanie działalności gospodarczej w wysokości do 22 tys. zł – mówi Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ostrowiecki urząd pozyskał środki na pomoc dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Spraw Socjalny, Poza tym powstały pewne oszczędności w budżecie, ponieważ część młodych mieszkańców powiatu przerwała staż i rozpoczęła studia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *