W środę prezentacja i sparing, w sobotę inauguracja sezonu z Legionovią

Jak już informowaliśmy, w siatkarskim KSZO S.A. nastąpiły zmiany. Dotychczasowego prezesa Grzegorza Szymańskiego, który złożył rezygnację zastąpił Mariusz Rokita. Musimy przyznać, że już widzimy pierwsze efekty jego pracy. Dla nas to rozdanie personalne oznacza po prostu wznowienie dialogu z dziennikarzami.
Jak się dowiedzieliśmy, w ramach promocji powiatu poprzez siatkówkę członkowie Zarządu Powiatu Ostrowieckiego wyrazili zgodę na przeprowadzenie przetargu nieograniczonego na ?Promocję Powiatu Ostrowieckiego poprzez sport  w 2017 r. ? piłka siatkowa kobiet?. W ten sposób nasz klub pozyska jeszcze w tym roku 80 tys. zł.
Prezentacja zespołu w Galerii Ostrowiec i hali KSZO
W najbliższą środę, 11 października, klub nasz zaplanował oficjalną prezentację zespołu siatkarek KSZO. Odbędzie się ona w Galerii Ostrowiec przy ulicy Mickiewicza. Rozpocznie się o godzinie 14.
Jeszcze tego samego dnia odbędzie się druga prezentacja w hali KSZO o godzinie 17. Poprzedzi ona zaplanowany na godz. 17 sparing podopiecznych trenera Adama Grabowskiego z Radomką Radom. Po środzie będziemy już tylko czekali na sobotę, by o godzinie 17 spotkać się na inaugurującym nowy sezon meczu KSZO z Legionovią Legionowo. Wszyscy zastanawiamy się, jaki to będzie ten czwarty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej dla siatkarek KSZO. Wierzmy, że uda się obronić Ligę Siatkówki Kobiet dla Ostrowca.
W jakim składzie?
W sobotę do drużyny naszych siatkarek dołączyła Olga Pauliukouskaya, nasza libero, opromieniona największym sukcesem białoruskiej siatkówki żeńskiej, czyli grą w ćwierćfinale rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji siatkarskich mistrzostw Europy. Olga przed przyjazdem do Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z koleżankami z reprezentacji Białorusi była podejmowana i wyróżniana przez ministra sportu rządu naszych wschodnich sąsiadów.
Niestety, w naszym klubie nie będzie występowała Katarzyna Bryda, która trenowała przez cały okres przygotowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyjechała i będzie występowała w barwach niemieckiego klubu VfV Suhl.
Wiemy już na pewno, że w naszym zespole kapitanem drużyny będzie rozgrywająca, najbardziej doświadczona, Agnieszka Rabka. Rozgrywającą będzie także 18-letnia Nicola Chruściel, która grała w barwach ŁKS w Młodej Lidze Kobiet, a obecnie jest uczennicą ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na pozycji środkowych zagrają Justyna Sosnowska, Paulina Stroiwąs i Magdalena Soter. Atakującą będzie Anna Miros. Na pozycji przyjmujących wystąpią Koleta Łyszkiewicz, Natalia Skrzypkowska, Katarzyna Szałankiewicz, Joanna Ciesielczyk, a na libero Olga Pauliukouskaya i Alicja Markiewicz.
Jeszcze dwie zawodniczki zasilą KSZO?
Jak nas poinformował prezes Mariusz Rokita, wciąż oczekiwany jest przyjazd do Ostrowca awizowanej już przez nas od dłuższego czasu rozgrywającej Marty Biedziak, która ostatnio występowała na parkietach ekstraklasy we Francji, reprezentując klub SF Paris Saint Cloud, a przez ostatnie tygodnie przebywała na treningach w jednym z klubów rumuńskich. To m.in. była siatkarka Pałacu Bydgoszcz. Nasz zespół nie ustaje także w wysiłkach, by pozyskać jeszcze atakującą.  Trwają także rozmowy z  świetnie nam znaną Joanną Kapturską, która mogłaby stanowić o sile naszego ataku. Optymiście twierdzą, że lubiana przez kibiców zawodniczka ostatecznie zdecyduje się na grę w KSZO.
W sztabie szkoleniowym
Wszyscy wiemy, że trenerem naszej drużyny jest Adam Grabowski ? młody i zarazem doświadczony szkoleniowiec, który pełni także rolę koordynatora Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pomagać mu będą trener odnowy biologicznej i fizjoterapueta Jerzy Mostowski, który kiedyś pracował z Mostostalem Kędzierzyn ?Koźle i reprezentacją Polski oraz statystyk Marcin Cebo z Raciborza.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *