Zatrzymani z kontrabandą

W dniu 19 października 2017 r., na terenie bazaru, ostrowieccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali, zresztą nie po raz pierwszy, 57–latkę, która posiadała trefne wyroby tytoniowe i alkohol.
-W należącym do niej samochodzie dostawczym marki Fiat znajdowało się 220 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy –mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto w trakcie przeszukania w miejscu jej zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli ponad 230 paczek papierosów oraz 9 litrów prawdopodobnie spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Tego samego dnia funkcjonariusze wrócili na ostrowiecki bazar, gdzie zatrzymali 38-larka. W dostawczym Fordzie posiadał 576 paczek papierosów, 10 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz 10,5 kg nielegalnej krajanki tytoniowej.
Jak wynika ze wstępnych szacunków, 57–latka spowodowała uszczuplenie skarbu państwa z tytułu niezapłaconych podatków za posiadany towar w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł, a 36–latek na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. zł. Oboje będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Grozi im nawet 3 lata pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

kontrabanda-2

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *