Lepiarz i Kacuga najlepsi w cyklu V MosirGutwinRun 2017 (zdjęcia)

W niedzielę 22 października odbyła się finałowa – szósta runda cyklu biegów V MosirGutwinRun 2017. Tak jak przed rokiem w całym cyklu najlepsi okazali się Sylwester Lepiarz z Wronowa i Kinga Kacuga z Bałtowa. Oboje triumfowali zarówno w Półmaratonie na raty, jak i Maratonie na raty – odpowiednio wśród mężczyzn i kobiet.
W ostatniej rundzie Półmaratonu na raty (ok. 5km) wzięło udział 118 osób, a Maratonu na raty (ok. 10km) 76. Na krótszym dystansie zwyciężył ostrowczanin Jan Popławski z Ostrowca Św. i Kinga Kacuga z Bałtowa, a na dłuższym dystansie najlepszy okazał się Zbigniew Dulemba ze Skarżyska-Kamiennej i ostrowczanka Katarzyna Pawlikiewicz. W marszu nordic walking na dystansie ok. 5km wzięło udział 18 osób, a w biegach dla dzieci 13.

Po zakończeniu ostatniego biegu w Leśniczówce Zwierzyniec obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbyła się ceremonia zakończenia imprezy, podczas której wszystkim, którym udało się zaliczyć co najmniej cztery rundy na jednym z dystansów wręczono medale, natomiast najlepszym trójkom w kategoriach wiekowych okolicznościowe statuetki i dyplomy. Trzy najlepsze drużyny w klasyfikacji rodzinnej otrzymały w nagrodę sprzęt AGD od partnera imprezy – Max Elektro Elektrodom. Nagrodzono również najlepsze trójki w kategoriach open kobiet i mężczyzn za najlepszą sumę czasów w Półmaratonie i Maratonie na raty, a Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Adam Podsiadło nagrodził dodatkowo najmłodszego uczestnika biegu na 5km (Adam Stajek – 14 lat) oraz najstarszych uczestników Półmaratonu na raty (Czesław Szcześniak – 64 lata) i Maratonu na raty (Jerzy Marczewski – 66 lat).

Wyniki 6. Rundy (najlepsze 10):

Półmaraton na raty:
1. Jan Popławski (Ostrowiec Św. / Neon Team) – 00:17:53
2. Michał Karasiński (Janowice / Power Fit / L.K.B Rudnik) – 00:18:15
3. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam.) – 00:18:47
4. Karol Jagieło (Lubienia) – 00:19:47
5. Karol Gębka (Ostrowiec Św.) – 00:19:52
6. Sebastian Śpiewak (Lubienia / Husaria Race Team) – 00:20:00
7. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św. / Rozbiegani.pl) – 00:20:03
8. Kinga Kacuga (Bałtów) – 00:20:04
9. Mikołaj Sobolewski (Adamów / Szymanowski Triathlon Team) – 00:20:12
10. Mateusz Rogoziński (Ostrowiec Św. / Brothers) – 00:20:16

Maraton na raty:
1. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam.) – 00:40:06
2. Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św. / ITMBW Kraków) – 00:40:43
3. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św.) – 00:40:57
4. Konrad Sulik (Ostrowiec Św. / Tri Rodzinny / Sport Medical Rehabilitacja) – 00:41:01
5. Sławomir Niedziela (Szewna / Sport Medical Rehabilitacja) – 00:41:44
6. Robert Gładyś (Starachowice) – 00:41:49
7. Piotr Dasios (Ostrowiec Św.) – 00:41:53
8. Sławomir Majchrzak (Starachowice / SP Tychów Stary) – 00:41:56
9. Andrzej Leśniewski (Ostrowiec Św. / Politechnika Warszawska) – 00:41:58
10. Grzegorz Grzesik (Ostrowiec Św.) – 00:42:00

Klasyfikacje wiekowe – generalne (podium):

Półmaraton na raty:
K-I (13-15 lat)
1. Natalia Przygoda (Miłków) – 2:03:33 (0:29:02 | 0:29:26 | 0:31:41 | 0:33:24)
2. Aleksandra Banaczkowska (Ostrowiec Św.) – 2:05:05 (0:29:26 | 0:30:34 | 0:31:41 | 0:33:24)
3. Margherita Łukasik (Ostrowiec Św.) – 2:42:33 (0:39:23 | 0:40:47 | 0:41:01 | 0:41:22)

V_MosirGutwinRun_2017_zwyciezczynie_kategorii_KII_w_PolmaratonieK-II (16-35 lat)
1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 1:19:41 (0:19:49 | 0:19:53 | 0:19:56 | 0:20:03)
2. Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św.) – 1:22:32 (0:20:20 | 0:20:28 | 0:20:44 | 0:21:00)
3. Natalia Gębka (Truskolasy) – 1:34:30 (0:23:20 | 0:23:35 | 0:23:41 | 0:23:54)

K-III (36 lat i powyżej)
1. Paulina Glegoła-Madetko (Ostrowiec Św.) – 1:37:50 (0:23:56 | 0:24:12 | 0:24:47 | 0:24:55)
2. Dorota Leja (Sandomierz) – 1:43:03 (0:24:29 | 0:25:19 | 0:26:33 | 0:26:42)
3. Urszula Pyszkowska (Ostrowiec Św.) – 1:46:58 (0:26:27 | 0:26:33 | 0:26:47 | 0:27:11)

M-13 (13-15 lat)
1. Adam Stajek (Ostrowiec Św.) – 1:37:21 (0:23:19 | 0:24:16 | 0:24:30 | 0:25:16)

M-16 (16-29 lat)
1. Sylwester Lepiarz (Wronów) – 1:12:46 (0:17:51 | 0:17:55 | 0:18:28 | 0:18:32)
2. Michał Karasińki (Janowice) – 1:15:03 (0:18:15 | 0:18:27 | 0:19:07 | 0:19:14)
3. Jan Popławski (Ostrowiec Św.) – 1:16:58 (0:17:53 | 0:18:16 | 0:18:35 | 0:22:14)

M-30 (30-39 lat)
1. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam.) – 1:13:35 (0:17:59 | 0:18:08 | 0:18:41 | 0:18:47)
2. Łukasz Żaczek (Ostrowiec Św.) – 1:19:15 (0:19:44 | 0:19:46 | 0:19:52 | 0:19:53)
3. Sebastian Śpiewak (Lubienia) – 1:20:14 (0:19:48 | 0:20:00 | 0:20:08 | 0:20:18)

V_MosirGutwinRun_2017_zwyciezcy_kategorii_M40_w_PolmaratonieM-40 (40-49 lat)
1. Sławomir Majchrzak (Starachowice) – 1:20:42 (0:19:45 | 0:20:08 | 0:20:16 | 0:20:33)
2. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św.) – 1:21:57 (0:20:03 | 0:20:35 | 0:20:35 | 0:20:44)
3. Piotr Sobczyk (Kielce) – 1:22:21 (0:20:19 | 0:20:29 | 0:20:30 | 0:21:03)

V_MosirGutwinRun_2017_zwyciezcy_kategorii_M50_w_MaratonieM-50 (50-59 lat)
1. Andrzej Leśniewski (Ostrowiec Św.) – 1:21:30 (0:20:13 | 0:20:17 | 0:20:19 | 0:20:41)
2. Wiesław Szabat (Annopol) – 1:24:18 (0:20:46 | 0:20:52 | 0:20:55 | 0:21:45)
3. Marek Młynek (Ostrowiec Św.) – 1:27:52 (0:21:36 | 0:21:52 | 0:22:10 | 0:22:14)

M-60 (60 lat i powyżej)
1. Czesław Szcześniak (Łazy) – 1:54:34 (0:28:21 | 0:28:22 | 0:28:39 | 0:29:12)

Maraton na raty:

K-II (16-35 lat)
1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 2:53:14 (0:42:36 | 0:43:26 | 0:43:29 | 0:43:43)
2. Agnieszka Sokołowska (Starachowice) – 3:46:19 (0:55:08 | 0:55:27 | 0:57:45 | 0:57:59)
3. Karolina Dąbrowska (Gadka) – 4:55:42 (1:09:47 | 1:11:13 | 1:12:57 | 1:21:45)

V_MosirGutwinRun_2017_zwyciezczynie_kategorii_KIII_w_MaratonieK-III (36 lat i powyżej)
1. Marlena Pięta (Ostrowiec Św.) – 3:20:22 (0:49:25 | 0:49:57 | 0:50:00 | 0:51:00)
2. Anna Bober (Ostrowiec Św.) – 3:23:00 (0:49:02 | 0:49:50 | 0:51:00 | 0:53:08)
3. Dorota Leja (Sandomierz) – 3:35:41 (0:50:52 | 0:53:16 | 0:54:37 | 0:56:56)

M-16 (16-29 lat)
1. Sylwester Lepiarz (Wronów) – 2:32:06 (0:35:37 | 0:37:17 | 0:38:25 | 0:40:47)
2. Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) – 2:48:45 (0:40:43 | 0:42:20 | 0:42:31 | 0:43:11)
3. Michał Karasiński (Janowice) – 2:48:56 (0:40:41 | 0:41:49 | 0:41:59 | 0:44:27)

M-30 (30-39 lat)
1. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam.) – 2:39:43 (0:39:30 | 0:39:33 | 0:40:06 | 0:40:34)
2. Konrad Sulik (Ostrowiec Św.) – 2:42:06 (0:39:29 | 0:40:47 | 0:40:49 | 0:41:01)
3. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św.) – 2:46:30 (0:40:57 | 0:41:42 | 0:41:48 | 0:42:03)

M-40 (40-49 lat)
1. Sławomir Niedziela (Szewna) – 2:48:31 (0:41:44 | 0:41:58 | 0:42:13 | 0:42:36)
2. Robert Gładyś (Starachowice) – 2:49:54 (0:41:49 | 0:42:30 | 0:42:43 | 0:42:52)
3. Sławomir Majchrzak (Starachowice) – 2:50:36 (0:41:56 | 0:42:24 | 0:42:27 | 0:43:49)

M-50 (50-59 lat)
1. Piotr Dasios (Ostrowiec Św.) – 2:48:56 (0:41:51 | 0:41:53 | 0:42:27 | 0:42:45)
2. Krzysztof Komar (Nietulisko Duże) – 2:55:11 (0:43:20 | 0:43:37 | 0:44:02 | 0:44:12)
3. Andrzej Wotliński (Skarżysko-Kam.) – 3:20:47 (0:49:24 | 0:49:47 | 0:50:32 | 0:51:04)

M-60 (60 lat i powyżej)
1. Jerzy Marczewski (Ostrowiec Św.) – 4:42:04 (1:06:15 | 1:09:53 | 1:12:05 | 1:13:51)

Klasyfikacja Open – Półmaraton i Maraton na raty:

Kobiet:
1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 4:12:55 (1:19:41 | 2:53:14)
2. Dorota Leja (Sandomierz) – 5:18:44 (1:43:03 | 3:35:41)
3. Agnieszka Sokołowska (Starachowice) – 5:32:35 (1:46:16 | 3:46:19)

Mężczyzn:
1. Sylwester Lepiarz (Wronów) – 3:44:52 (1:12:46 | 2:32:06)
2. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam.) – 3:53:18 (1:13:35 | 2:39:43)
3. Michał Karasiński (Janowice) – 4:03:59 (1:15:03 | 2:48:56)

V_MosirGutwinRun_2017_zwyciezcy_klasyfikacji_rodzinnejKlasyfikacja rodzinna (w nawiasie punkty za 6. rundę):
1. Rogozińscy – 76 (13)
2. Wosiek – 59 (7)
3. Gębka – 55 (8)
4. Wąsik – 46 (6)
5. Andzela – 34 (6)
6. Boguccy – 24 (-)
7. Chmielewscy – 23 (2)
8. Pięta – 22 (-)
9. Korulczyk – 21 (-)
10. Niewadzi – 16 (-)
11. Bober – 13 (3)
12. Maluha – 12 (1)
13. Leja – 12 (4)
14. Łukasik – 4 (-)
15. Klepacz – 2 (-)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *