KSZO ponownie w elicie klubów pięściarskich w Polsce! Daniel Surowiec wicemistrzem Polski!

W dniach od 15 do 20 października w Koninie odbyły się XXV Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Startowało 166 zawodników z 67 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. W klasyfikacji drużynowej KSZO zajął wysokie, 7 miejsce. Świętokrzyski Okręg Bokserski natomiast uplasował się także wysoko, bo na 3 miejscu. Występ naszych młodzieżowców został okraszony srebrnym medalem naszego najlżejszego pięściarza, Daniela Surowca.
Do Konina pojechało sześciu zawodników KSZO. Do ćwierćfinałów dotarło dwóch.

22548728_2132518496975605_3097149046276359659_o
Dominik Gajewski (52 kg) przegrał z Dorianem Mospinkiem ze Scorpiona Szczecin, obecnym mistrzem Polski. Andrzej Kołton (91 kg) w pierwszej walce zwyciężył wysoko na punkty Tomasza Spychalskiego z Cuiavii Inowrocław, a w ćwierćfinale uległ niejednogłośnie na punkty Piotrowi Gruchale z Boxing Team Chojnice, który ostatecznie wywalczył srebrny medal. Andrzej otarł się o medal? Zabrakło mu tylko chyba trochę większej koncentracji i spokoju. Andrzej jest praktycznie kompletnym zawodnikiem, który prezentuje wysoki poziom sportowy. Trenuje bardzo ciężko i robi w dalszym ciągu postępy. Jeśli będzie nieustannie realizował założenia treningowe, to na pewno stanie jeszcze na podium mistrzostw Polski.
Kamil Surowiec (60 kg) odpadł w walce eliminacyjnej z Rafałem Jamorskim z Rushha Kielce. W zasięgu Kamila był na pewno ćwierćfinał. Swoją walkę przegrał minimalnie na punkty. Kamil leczy jeszcze kontuzję prawej dłoni, która była operowana w tym roku. Liczymy na to, że młody zawodnik KSZO szybko dojdzie do pełni sił i będzie prezentował wysoką dyspozycję.
Damian Kaczorowski (81 kg) zaprezentował się całkiem nieźle. Wygrał pierwszy pojedynek z Mikołajem Kurasiewiczem z Boks Tur Łódź. W drugim pojedynku minimalnie uległ Robertowi Różnowiczowi z Olimpu Lublin, a o przegranej naszego zawodnika zadecydowało ostrzeżenie.
Patryk Hedhili (75 kg) przegrał z Dariuszem Wilkiem z RKS Łódź. Przegrał, gdyż już w I rundzie nabawił się kontuzji lewego bicepsa. Zawodnik siłą charakteru i wolą walki dokończył pojedynek i za to należy mu się wielkie uznanie.
22553313_916235391862778_1749071533868706949_oA jak walczył nasz wicemistrz Polski, Daniel Surowiec, startujący w wadze do 49 kg? Srebrny medal, to ogromny sukces tego młodego chłopaka. Daniel wykazał się dużą determinacją i zdyscyplinowaniem podczas mistrzowskiego turnieju. Najlepiej zaprezentował się w walce półfinałowej, pokonując wysoko na punkty Bartłomieja Olewickiego z KS Ziętek Team Kalisz. W walce finałowej trafił na multimedalistę mistrzostw Polski, Jakuba Słomińskiego ze Świecia. Na tym etapie wyszkolenia nie było możliwe zwycięstwo naszego młodego pięściarza. Daniel chciał walczyć i wygrać i to jest najważniejsze. Bardziej doświadczony Słomiński nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa w walce finałowej. Konsekwentnie wykonywał swoje założenia, wygrywając z naszym zawodnikiem w 3 rundzie po liczeniu. Daniel chciał kontynuować pojedynek, ale sędzia zadecydował inaczej! Zawodnik z Ostrowca nie zgadzał się z decyzją sędziego.
-Analizując tą sytuację podzielam ze sztabem szkoleniowym KSZO stanowisko naszego zawodnika ? mówi wiceprezes Łukasz Dybiec. -Nie było bezpośredniego zagrożenia nokautem, a do końca walki została niecała minuta. Decyzja arbitra była jednoznaczna. Nie umniejsza to w niczym rangi osiągniętego sukcesu przez Daniela. Chciałbym podkreślić, że nikt z obecnych zawodników na MMP w Koninie w kategorii 49 kg nie odważył się nawet wyjść do ringu z Jakubem Słomińskim. Jedynym był zawodnik z Ostrowca Świętokrzyskiego. Daniel jest bardzo zmotywowany i nastawiony na rozwój sportowy i na pewno to nie ostatni taki sukces naszego pięściarza na ringach krajowych. Ze strony klubu podziękowania i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom oraz trenerom KSZO, w szczególności Eugeniuszowi Ciochowi i Wojciechowi Surowcowi, którzy prowadzili przygotowania do mistrzostw oraz Ireneuszowi Traczowi i Damianowi Faleckiemu ? trenerom wspomagającym.

-Podsumowując mistrzostwa w Koninie jesteśmy zadowoleni z końcowej klasyfikacji punktowej, jaką osiągnęliśmy ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Nadal notujemy progres. Występem na ringu w Koninie nasi zawodnicy zapewnili sobie miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów bokserskich w Polsce na 2017 rok. Chcielibyśmy jeszcze raz  podziękować wszystkim osobom, sponsorom, działaczom, trenerom i zawodnikom, lokalnym mediom, które przyczyniły się do tego niewątpliwego sukcesu. Szczególne podziękowania należą się Gminie Ostrowiec i prezydentowi naszego miasta Jarosławowi Górczyńskiemu za stworzenie idealnych warunków dla rozwoju pięściarstwa, a także sponsorom ? firmie Aktiv Zone, która zaopatruje naszych zawodników w niezbędne suplementy diety oraz sprzęt portowy, piekarni Skalski oraz Gazecie Ostrowieckiej, która od wielu, wielu lat promuje, wspiera i relacjonuje zmagania naszych pięściarzy.