W Bałtowie trwa akcja uzdatniania skażonej wody! Gdzie można pobrać wodę butelkowaną?

Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Bałtów z uwagi na ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli 45 jtk/100 w wodzie wodociągowej oraz brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Wólka Bałtowska z uwagi na ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli 96 jtk/100 ml w wodzie wodociągowej.
Wójt Gminy Bałtów informuje, że przy stwierdzonym zanieczyszczeniu mikrobiologicznym woda na terenie gminy Bałtów nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Bakterie grupy coli mogą powodować głównie zakażenia jelitowe, biegunkę. Wykorzystywanie wody zanieczyszczonej bakteriami grupy coli do picia lub przygotowania posiłków, może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób z niej korzystających. Nie należy używać wody pobieranej bezpośrednio z kranu do przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw oraz kąpieli, mycia zębów. Woda pochodząca z sieci nadaje się tylko do spłukiwania sanitariatów.
-Sytuacja na bieżąco jest monitorowana, na chwilę obecną podjęte zostały odpowiednie czynności zalecone przez Powiatową Stację Sanitarno ? Epidemiologiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim, mające na celu ustalenie przyczyn zanieczyszczenia wody oraz dezynfekcję wodociągu w celu usunięcia zanieczyszczeń – wyjaśnia wójt, Andrzej Jabłoński. -Mieszkańcy zaopatrywani będą w wodę do spożycia dowożoną beczkowozem oraz wodę butelkowaną. O terminach i sposobie dystrybucji wody są informowani sołtysi i radni Gminy Bałtów.
Jak się dowiedzieliśmy, dziś woda zostanie przekazana do ponownego badania, a my publikujemy poniżej harmonogram odbioru przez mieszkańców wody butelkowanej.

woda

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *