Przed nami siatkarski emocje. Dziś z Budowlanymi Łódź, w piątek z Developresem Rzeszów

Niezwykle emocjonująco zapowiada się ten tydzień sportowy. Nasze siatkarki będą gościć już dziś, w poniedziałek, 30 października o godz. 18 ekipę Grotu Budowlanych Łódź, a w najbliższy piątek, 3 listopada, również o godz. 18 zespół rzeszowskiego Developresu.
Rywalki KSZO, to absolutny top Ligi Siatkówki Kobiet. Łodzianki są przecież aktualnymi wicemistrzyniami Polski, a rzeszowianki brązowymi medalistkami. Obie drużyny naszpikowane są znakomitymi zawodniczkami.
W Budowlanych Łódź występują reprezentantki Polski ? Martyna Grajber, Agata Witkowska, Agnieszka Kąkolewska, reprezentantka Belgii – Kaja Grobelna, reprezentantka Czech – Pavla  Vincourova i reprezentantka Chorwacji – Hana Cutura. Dodatkowego smaczku dodaje meczowi fakt, że w łódzkim zespole występują aż trzy byłe zawodniczki KSZO. Mowa, oczywiście o Ewelinie Polak, Julii Piotrowskiej i Zuzannie Czyżnielewskiej.
Z kolei w ekipie Developresu Rzeszów grają m.in.: reprezentantka Serbii Jelena Blagojević i jej koleżanka Adela Helić, była reprezentantka Rosji i Białorusi Julia Andrushko, reprezentantka Belgii – Helene Rousseaux, a także tak doświadczone polskie siatkarki, jak Monika Ptak, Kamila Ganszczyk, Agata Sawicka, Anna Kaczmar i Klaudia Kaczorowska, mające za sobą grę w biało ? czerwonych barwach.

DSC_0253-Budowlanym Łódź nigdy w ostrowieckiej hali nie grało się komfortowo ? mówi prezes KSZO, Mariusz Rokita. -Liczę więc na to, że i tak samo będzie w poniedziałek. W poprzednim sezonie dwukrotnie przegrywaliśmy z łodziankami po 2:3 i każda zdobycz punktowa w starciu z nimi będzie naszym sukcesem. Jeśli chodzi o Developres, który dał już pokaz swej siły w Legionowie, to drużyna rzeszowska została wyjątkowo wzmocniona pod kątem gry w europejskich pucharach. Oczywiście, my mamy doświadczony zespół, który powinien wiedzieć, jak radzić sobie w konfrontacji z tak utytułowanymi rywalkami. Na pewno analizując skład kadr obu drużyn nie poddamy się już przed czekającymi nas meczami. Dlatego zapraszamy kibiców do ostrowieckiej hali, prosząc o wsparcie dla zespołu. Każdy punkt wywalczony w tym tygodniu będzie nas w klubie bardzo cieszył.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *