Matka martwego chłopczyka w rękach organów ścigania

W krótkim czasie organy ścigania wyjaśniły głośną sprawę śmierci chłopczyka, którego ciało znaleziono na kirkucie w Ożarowie.

-W wyniku podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono matkę dziecka ? Ewę T., która została zatrzymana do sprawy 30.10.2017 r. ? mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.. Prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok. Na wniosek prokuratora podejrzana została w dniu 1.11.2017 r. tymczasowo aresztowana przez opatowski sąd na okres 3 miesięcy. Do sprawy zatrzymano tego samego dnia także drugą osobę ? Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niej wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia. Z uwagi na dobro postępowania nie możemy obecnie ujawnić więcej szczegółów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *