Osiem medali ostrowieckich taekwondoków

W Nowym Sączu odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich ? Małopolska Cup w taekwondo olimpijskim, w którym udział wzięło 51 reprezentacji klubowych z Polski, Ukrainy i Słowacji, łącznie blisko 400 sportowców.
Nie zabrakło również zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo. Wyjazd zawodników dofinansowany został przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski w ramach realizacji zadania ?Wspieranie rozwoju sportu w 2017 r.? Drużyna ?OSTO? liczyła 17 zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. Podopieczni Wioletty Walerowicz i Piotra Czai stoczyli wiele ciekawych pojedynków. Wywalczyli 8 medali: 4 srebrne i 4 brązowe oraz cztery piąte miejsca.

tae1
Pierwszego dnia zawodów walczyli juniorzy i kadeci. Patryk Lipiec bez większych problemów zakończył zwycięsko pojedynek półfinałowy. W finale zabrakło mu odrobiny szczęścia i ostatecznie wywalczył srebrny medal. Piotr Ćwikła zakończył rywalizację z brązowym medalem. Dużo emocji dostarczyła walka Jakuba Patera z obecnym mistrzem Polski. Losy pojedynku ważyły się do ostatnich sekund. Niestety, tym razem się nie udało. Okazja do rewanżu nadarzy się za miesiąc w Pucharze Polski w Olsztynie. W kategorii juniorów ?OSTO? reprezentowali również Natalia Domańska, która uplasowała się na miejscach V-VIII oraz Adam Bogdanowicz.
Emocjonująco przebiegała rywalizacja w silnie obsadzonej kategorii kadetów. Trzech z naszych zawodników – Jan Kwiecień, Dominik Gromala i Piotr Stec – wysoko wygrali swoje pierwsze walki. W drugich, niestety, musieli uznać lepszą dyspozycję przeciwników i ostatecznie uplasowali się na V miejscach. Najbliżej medalu był Dominik, którego walka o strefę medalową trwała aż cztery rundy. Po trzech rundach był remis. Runda dodatkowa o tzw. ?złoty punkt? również zakończyła się remisem i przez wskazanie wygrał zawodnik z Olsztyna. Dobre walki stoczyli pozostali kadeci: Igor Cemerys i Jakub Sieroń.
Drugiego dnia zawodów worek z medalami rozwiązali młodzicy ?OSTO?. Julia Skrzypczyk i Emilia Jedynak wygrały swoje półfinałowe walki. W finałach zabrakło im koncentracji i dziewczynki ostatecznie zdobyły srebrne medale. Jakub Cemerys, Armando Malesza i Jakub Fulara, po wygranych w rewelacyjnym stylu ćwierćfinałach, zakończyli rywalizację z brązowymi krążkami. Igor Sieroń zakończył rywalizację na rundzie eliminacyjnej. Najstarszy zawodnik ?OSTO?, młodzieżowiec Paweł Pastuszka, wywalczył w Nowym Sączu srebrny medal.
-Bez wątpienia były to bardzo udane zawody ? mówi trener, Wioletta Walerowicz. ?Zarówno zawodnicy, jak i my – trenerzy na pewno nie osiądziemy jednak na laurach i już prowadzimy przygotowania do kolejnych startów – w listopadzie w Puławach i w grudniu w Olsztynie.
Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego prowadzi zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 7, w grupach rekreacyjnych i sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub zachęca rodziny do udziału w nieodpłatnych zajęciach Family Taekwondo. Szczegółowe informacje pod nr tel. 504810868. Od września OSTO rozszerzył działalność na pobliskie miejscowości i zaszczepia miłość do taekwondo trenując z grupami w Ożarowie i Siennie.