Anglicy i Ukraińcy na starcie XXII Memoriału im. Bronisława Kubickiego

W najbliższą sobotę, 18 listopada, dokładnie o godz. 16, w ostrowieckiej hali rozpocznie się XXII Międzynarodowy Turniej Pięściarski im. Bronisława Kubickiego. Najpierw toczyć się będą walki pokazowe, a od godz. 17 walki turniejowe. Memoriał Bronisława Kubickiego, to najstarszy, cyklicznie organizowany turniej w naszym mieście. Do Ostrowca przyjedzie 16 pięściarzy z Wielkiej Brytanii z trenerem mistrza olimpijskiego z 2012 roku oraz 5 z Ukrainy, trenowanych przez Witolda Domaradzkiego, byłego naszego pięściarza. W prestiżowym turnieju zaprezentuje się 15 pięściarzy KSZO, w tym Damian Falecki, Andrzej Kołton i Damian Kaczorowski.
-Chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony i dlatego trenerzy czynią starania o to, by jak najlepiej przygotować naszych zawodników do rywalizacji ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ?Turniej odbędzie się z całą oprawą świetlną.
-Każde zawody są dla nas wielkim wyzwaniem i sprawdzianem tego, jak poszczególni zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy ? podkreśla trener, Eugeniusz Cioch. ?Dowiedli, że stać ich na wiele po medalach, które zdobyli. Wierzę, że dobrą formę potwierdzą podczas memoriałowych walk, tym bardziej że wystąpią przecież we własnej hali i we własnym ringu.
-Memoriałowe zmagania sędziować będą ostrowieccy arbitrzy ? mówi sędzia, Arkadiusz Binensztok. -Nasze miasto ma najprężniej działającą sekcję sędziowską w województwie, a nasi sędziowie doceniani są w całej Polsce i powoływani na imprezy najwyższego szczebla mistrzowskiego. Podczas memoriału rolę supervisora spełniać będzie Ryszard Makowski z Wrocławia.
KSZO w elicie
Pięściarki i pięściarze KSZO zaliczyli ostatnio na mistrzowskich zawodach spore sukcesy. Dawid Brzeziński w Poznaniu został mistrzem Polski młodzików w wadze do 72 kg. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie Kobiet w Grudziądzu po brązowy medal sięgnęła w kategorii wagowej do 81 kg Karolina Witek, zaś Dominika Kołton i Dominika Kołtunowicz uplasowały się na punktowanych miejscach 6-8. Z kolei w Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Koninie wicemistrzowski tytuł wywalczył w wadze do 48 kg Daniel Surowiec, natomiast Andrzej Kołton i Dominik Gajewski uplasowali się na punktowanych miejscach 6-8. Z dobrej strony zawodnicy KSZO pokazali się także na Akademickich Mistrzostwach Polski, w których Dominika Kołton, Karolina Witek i Damian Falecki sięgnęli po srebrne medale.
-Od 2007 roku nasza sekcja czyni stałe postępy ? mówi Łukasz Dybiec. ?Zaczynaliśmy Klasyfikację Sportu Młodzieżowego od 5 pkt. W 2017 roku zgromadziliśmy ich około 120, plasując się w najlepszej dziesiątce klubów pięściarskich w Polsce. To droga, którą przebyliśmy i która pokazuje, w jaki sposób się rozwijamy. Sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie metodyczna praca naszych szkoleniowców: Eugeniusza Ciocha, Wojciecha Surowca, Ireneusza Tracza i Damiana Faleckiego.
– Sukcesy napędzają naszą pracę, choć i rodzą obawy, czy w następnym roku znów pobijemy rekord punktowy, tym bardziej, że powstaje coraz więcej klubów i coraz więcej młodzieży uprawia tę dyscyplinę sportu ? mówi trener, E.Cioch.
Będzie liga bokserska
Łukasz Dybiec, który jest przewodniczącym Wydziału ds. Finansowych i Marketingu Polskiego Związku Bokserskiego ujawnił, że pięściarska centralna czyni intensywne starania na rzecz reaktywacji profesjonalnych ligowych rozgrywek pięściarskich z tytularnym sponsorem. KSZO z pewnością zgłosi się do tych rozgrywek. Jak się dowiedzieliśmy, wysoko oceniono w pięściarskiej centrali organizację meczu Polska ? Białoruś w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Mecz w Ostrowcu zyskał najwyższe oceny włodarzy związkowych. Dlatego niewykluczone, że nasze miasto znów zyska prawo organizacji jednego z meczów międzypaństwowych.

plakat 2017

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *