Uratowali życie ostrowczance

W dniu 17 listopada 2017 r., przed godz. 17, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dodzwonił się mężczyzna, mówiąc, iż jego znajoma ma zamiar odebrać sobie życie.
-Mimo, że kieleccy policjanci znali tylko imię i nazwisko, szybko ustalili, że kobieta może przebywać w jednym z bloków na osiedlu KSM ?mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Dyżurny Komisariatu Policji IV w Kielce natychmiast zdecydował o skierowaniu w tamten rejon funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, strażaków oraz zespół ratowników medycznych. W działania te włączył się również naczelnik Prewencji komisariatu znajdującego się przy ul. Śniadeckich, który m.in. polecił funkcjonariuszom, by rozpytywali mieszkańców jednej z ulic, na wskazanym osiedlu, na temat młodej kobiety, mogącej mieszkać w tym rejonie. Naczelnik skontaktował się z mężczyzną, który dodzwonił się do WCPR i ustalił, iż 20-latka prawdopodobnie połknęła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Policjant dowiedział się również, że kobieta pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, a w Kielcach wynajmuje jedynie mieszkanie. Chwilę później dotarł do pracodawcy dziewczyny oraz wytypował ok. 20 znajomych, którzy mogą mieć wiedzę na temat jej adresu zamieszkania. Jedną z nich była mieszkanka gminy Raków, do której natychmiast został skierowany policyjny patrol z miejscowego komisariatu.
Kilka minut później mundurowi dotarli do niej i potwierdzili, że zna 20?latkę pochodzącą z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta przekazała policjantowi adres, pod którym jej koleżanka wynajmuje mieszkanie w Kielcach. Równocześnie funkcjonariusze, działający na terenie osiedla KSM, wytypowali jedno z mieszkań i wtedy to strażacy przez okno lokalu na 1 piętrze budynku zauważyli, iż w środku najprawdopodobniej ktoś leży. Funkcjonariusze natychmiast zdecydowali o siłowym wejściu do środka. Po chwili kobiecie została udzielona niezbędna pomoc, a następnie została przekazana pod opiekę lekarzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *