Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim działają charytatywnie

Uczniowie popularnej ?Budowlanki? to nie tylko doskonali fachowcy w swej branży lecz także młodzi i wrażliwi ludzie o wielkich sercach, którzy wielokrotnie udowadniali, że lubią  i chcą pomagać potrzebującym.
W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Nr 2 przyłączył się do ogólnopolskiej akcji organizacji UNICEF, która wspiera dzieci w Syrii. Społeczność szkoły również postanowiła mieć swój wkład w zakup ciepłej odzieży, kocy oraz żywności dla dzieci, które ucierpiały podczas straszliwej wojny jaka toczy się w ich kraju już od ponad 6 lat.
?Budowlanka pomaga dzieciom w Syrii przetrwać zimę? , to działanie, które zbliża uczniów do spraw ubóstwa, cierpienia, wojny i pomaga zrozumieć jak cennym darem są  gorące serca ludzi dobrej  woli. W ramach akcji w szkole zorganizowano prelekcję na temat sytuacji humanitarnej w Syrii, podczas której młodzież działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu: Julia Ogłaza oraz Amelia Słowińska ? uczennice klasy I przedstawiły prezentację, a także zaprezentowały uczestnikom wstrząsające filmy ukazujące syryjską rzeczywistość.   Kolejnym działaniem była akcja sprzedaży ciast, z której całkowity dochód zasilił konto UNICEF Polska.  Poprzez dwa kolejne dni  w czasie przerw wszyscy zainteresowani mogli zakupić słodki poczęstunek, a zarazem wesprzeć szkolną akcję charytatywną. Nauczyciele koordynujący działania  prowadzone w szkole : p. Hanna Sachno, p. Ilona Wesołowska oraz  p. Agnieszka Klimkowska podkreślają olbrzymie zaangażowanie młodzieży oraz ich chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *