Ruszył plebiscyt na Sportowca i Trenera 2017 roku, III Ostrowiecka Gala Sportu za pasem?

Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim organizują kluby sportowe: KS KSZO Ostrowiec, KS KSZO S.A., KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, portal internetowy OstrowiecNews. pl, Telewizja Lokalna Krzemionki, Lokalna TV, Radio Ostrowiec. Nad przebiegiem plebiscytu czuwa powołana przez organizatorów Kapituła Plebiscytowa.
Celem plebiscytu jest wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku, a także propagowanie wiedzy z zakresu sportu ostrowieckiego, w szczególności wiedzy o wyróżniających się sportowcach miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i promocja sportu ostrowieckiego wśród sponsorów i kibiców oraz w mediach.

DSC_1567
Plebiscyt będzie przeprowadzany w następujących kategoriach: dziesiątka najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego w 2017 roku wyłoniona spośród zawodników, którzy przekroczyli 16 rok życia lub mają już osiągnięcia w sporcie seniorskim; trójka najlepszych trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego w 2017 roku; odkrycie 2017 roku; talent 2017 roku; najlepsza drużyna 2017 roku (w trzech ostatnich kategoriach laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa na podstawie zgłoszeń klubowych).
Nominacji w poszczególnych kategoriach dokonuje Kapituła Plebiscytowa. Lista kandydatów publikowana będzie w całości wraz z krótkimi notkami biograficznymi i osiągnięciami sportowymi  w tygodnikach prasowych: Gazeta Ostrowiecka i Wiadomości Świętokrzyskie od 18 grudnia do 15 stycznia. Głosowanie odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych kuponach, drukowanych w tygodnikach lokalnych. Kupon zawiera miejsce na wpisanie imion i nazwisk Sportowca i Trenera wybranych z listy kandydatów oraz nazwiska i adresu głosującego. Dane osobowe głosujących nie będą gromadzone, ani przetwarzane w jakikolwiek sposób. Kupon jest ważny, jeśli został wycięty z oryginalnego egzemplarza gazety.
Kupony można przesyłać, dostarczać i składać: do siedziby Gazety Ostrowieckiej (aleja 3 Maja 6) i do siedziby Wiadomości Świętokrzyskich (os. Słoneczne 14).

DSC_1785
Lokalne media ogłoszą (w porządku alfabetycznym) wyniki pierwszej dziesiątki wybranych w plebiscycie sportowców podczas III Ostrowieckiej Gali Sportu, która odbędzie się 20 stycznia 2018 roku. Ogłoszone zostaną nazwiska wybranych przez Kapitułę Plebiscytową: trójki najlepszych trenerów roku 2017 oraz dziesiątki najlepszych ostrowieckich sportowców 2017 roku. Wyniki zostaną podane w kolejności miejsc w pierwszej dziesiątce sportowców i pierwszej trójce trenerów. Ogłoszony zostanie także werdykt kapituły w kwestii przydzielenia tytułów: Talentu i Odkrycia 2017 roku oraz Drużyny 2017 roku. Gala odbędzie się w Hali Widowiskowo – sportowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kluby KSZO, KSZO 1929 i KSZO S.A. przy wsparciu ostrowieckich mediów, w tym Gazety Ostrowieckiej, a także MOSiR, MCK i placówek oświatowych organizują III Ostrowiecką Galę Sportu, mającą na celu wyłonienie sportowca i trenera 2017 roku. Impreza, zaplanowana na 20 stycznia, zorganizowana zostanie tak, jak przed rokiem w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej. Podczas Gali wyróżnionych i zaprezentowanych zostanie najpopularniejszych 10 sportowców oraz 3 trenerów na podstawie zatwierdzonego wcześniej regulaminu, wyłonionych przez głosujących za pomocą kuponów drukowanych w naszej gazecie kibiców.
Laureatów Odkrycie 2017 Roku, Talentu 2017 Roku i Najlepszej drużyny 2017 wyłoni Kapituła Plebiscytowa. W tym roku do kategorii dziesięciu najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego kluby mogą zgłaszać po 4 zawodników od 16 roku życia w kategorii junior i senior, a w innych kategoriach plebiscytowych po jednej osobie. III Ostrowiecka Gala Sportowa będzie miała, jak łatwo się domyśleć, charakter otwarty. Ostrowieccy kibice, młodzież ze szkół będą mieli okazję poznać bliżej zawodników, trenerów oraz całe środowisko sportowe, co na pewno przyczyni się do promocji ostrowieckiego sportu. O tym, co będzie się działo na Gali, podamy w najbliższych numerach. Pierwszy kupon plebiscytowy ukazał się już w papierowym wydaniu Gazety Ostrowieckiej, następny opublikowany zostanie 2 stycznia. Wkrótce ruszy także podstrona z wszystkimi nominowanymi sportowcami i trenerami.

Tak wyglądają kupony plebiscytowe

nominomi2

Nominacje

PIŁKA NOŻNA
Sportowiec roku: Łukasz Jamróz, Paweł Czajkowski, Tomasz Persona, Michał Janik.
Odkrycie roku: Dominik Cheba.
Talent roku: Oskar Brociek.
Drużyna roku: KP KSZO 1929 Ostrowiec Św.

SIATKÓWKA
Sportowiec roku: Agnieszka Rabka, Natalia Skrzypkowska, Olga Pauliukouskaya, Anna Miros, Piotr Kosno.
Trener roku: Adam Grabowski.
Odkrycie roku: Joanna Ciesielczyk.
Talent roku: Paulina Stroiwąs.
Drużyna roku: KSZO Ostrowiec S.A.

PIŁKA RĘCZNA
Sportowiec roku: Kamil Kieloch, Daniel Goliszewski, Maciej Jeżyna,
Michał Piątkowski.
Trener roku: Mariusz Jurasik.
Odkrycie roku: Bartłomiej Sieniek.
Talent roku: Filip Chmielewski.
Drużyna roku: KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

BOKS
Sportowiec Roku: Andrzej Kołton, Karolina Witek, Daniel Surowiec, Albert Orzeł.
Trener Roku: Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec.
Odkrycie Roku: Dawid Brzeziński, Aleksandra Szczodrak.
Talent Roku: Kacper Delegiewicz.

JUDO
Sportowiec Roku: Julia Bajak, Krystian Kułaga.
Trener roku: Teresa Dybiec, Łukasz Wójcik.
Odkrycie Roku: Wiktor Wołoszyn.
Talent Roku: Mateusz Witkowski.

FITNESS I KULTURYSTYKA
Sportowiec roku: Aleksandra Kępa, Dominik Jewiak, Aleksandra Koprowska.
Trener roku: Joanna Kępa.
Odkrycie roku: Natalia Bugajska.
Talent roku: Gabriela Klepacz.

SZACHY
Sportowiec roku: Michał Choina.
Odkrycie roku: Wojciech Okręt.
Talent roku: Maksymilian Bogucki, Julia Giemza, Maria Grudzień, Bartosz Tarłowski.
Trener roku: Jarosław Choina, Grzegorz Marzec.

KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH ?SZANSA?
Sportowiec roku: Paweł Kwiecień, Paweł Dunal, Marcin Dunal, Katarzyna Wójcicka, Milena Szwagierczak, Dominika Grześkiewicz, Wioleta Pych, Paweł Menducki.
Trener roku: Remigiusz Woźniak.

PŁYWANIE
Sportowiec roku: Julia Szafrańska.
Odkrycie roku: Aleksandra Banaczkowska, Patryk Stefański.
Talent roku: Jakub Wilk, Michał Klimas.
Trener roku: Jerzy Bujak.

PIŁKA WODNA
Sportowiec roku: Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Oskar Jarocha.
Odkrycie roku: Maksymilian Krakowiak.
Talent roku: Daniel Idzikowski.
Trener roku: Mariusz Stawecki, Robert Serwin.
Drużyna roku: zespół piłki wodnej juniorów młodszych KSZO, zespół piłki wodnej młodzików KSZO

KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH ?RYWAL?
Sportowiec roku: Rafał Bilewicz, Kamil Podsiadło.
Trener roku: Justyna Wołowiec.

TENIS STOŁOWY
Sportowiec roku: Damian Listek.

TAEKWONDO
Talent roku: Jakub Cemerys.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *