Co nas czeka w 2018 roku? Przyjazna polityka podatkowa

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w roku 2018 nie podniesie podatku od nieruchomości, zaś w niektórych kategoriach w nowym roku obniży jeszcze podatek od środków transportowych.
Propozycję prezydenta Jarosława Górczyńskiego poparli wszyscy radni.
W prowadzonej przez prezydenta polityce podatkowej, tak jak w latach poprzednich zaproponowano pozostawienie stawek podatku od nieruchomości na poziomie obowiązującym w roku 2017, z kolei niektórych kategoriach pojazdów stawki niższe niż obowiązujące w bieżącym roku.
– W historii samorządu Ostrowca Świętokrzyskiego nie było takiej sytuacji, na jaką możemy sobie obecnie pozwolić, aby nie podnosić podatków- akcentuje prezydent Jarosław Górczyński. Do tego miasto się nie zadłuża. To ukłon zarówno w stronę naszych mieszkańców, jak i działających tu przedsiębiorców. Już trzeci raz z rzędu nie podnosimy podatków lokalnych. Do tego świetnie dostosowały się nasze spółki i jednostki, za co z tego miejsca dziękuje wszystkim prezesom i dyrektorom.
Prezydent przypomniał też, że rok po obniżce od 40 do 70% podatków od środków transportu w tym roku pojawiła się kolejna o następne 5% dla niektórych rodzajów pojazdów.
– Tutaj chcę podziękować przedsiębiorcy Dariuszowi Wierzbińskiemu, który przekonał mnie do takiego rozwiązania- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Dzięki obniżeniu podatku od środków transportu firmy w tej branży funkcjonujące w naszym mieście mogą się poczuć jeszcze stabilniej.
– Ilość pojazdów objętych podatkiem od środków transportu na koniec 2016 roku wyniosła 971, natomiast na 2 października br. wzrosła do 1064. Dzięki podjętej przed rokiem uchwale widzimy więc 10% wzrost-mówi radny Kamil Długosz. Takie decyzje, choć wydają się może trudne dla budżetu, są korzystne dla lokalnej społeczności.
– Jako przedsiębiorca uważam, że to kolejna inicjatywa prezydenta, zmierzająca do poprawy rozwoju przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim- mówił radny Marek Giemza. Warunki prowadzenie biznesu w coraz większym stopniu zależą od decyzji zapadających lokalnie. Wierzę, że obniżenie podatku sprawi, że Ostrowiec Świętokrzyski będzie jeszcze bardziej konkurencyjny, co przełoży się na dalszy wzrost zarejestrowanych pojazdów.
Zdaniem prezydenta Jarosława Górczyńskiego przyjazna polityka podatkowa to jeden z elementów budowania marki Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *