Iłżecka wyremontowana do końca roku

Do końca roku potrwa remont odcinka ulicy Iłżeckiej. To ważne zadanie realizowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na remont drogi urząd dostał dofinansowanie z puli tak zwanych ?powodziówek?.
Prace prowadzone są na odcinku o długości 2,1 kilometra, od skrzyżowania z ulicą Rzeczki aż do Miłkowskiej Karczmy.
Na remontowanym odcinku nie tylko powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Zostanie poprawiony stan chodnik, przeprowadzona zostanie regulacja studzienek kanalizacji deszczowej, będzie też nowa zatoczka autobusowa.
– Inwestycja zostanie skończona w tym roku- zapowiada starosta ostrowiecki- Dofinansowania, jakie uzyskujemy pozwalają, aby ze środków powiatu wydatkować jak najmniej środków.

zdZbigniew Duda, starosta ostrowiecki: -Remont jest przeprowadzany z dofinansowaniem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 1 milion 555 tysięcy złotych. To jest 80 procent wartości całego zadania. Powiat do tej inwestycji dołoży 388 tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Iłżecka wyremontowana do końca roku

 • 27/12/2017 at 23:30
  Permalink

  Szanowni budowniczowie,

  KOCHAMY równe studzienki. Postarajcie się je zrobić tak, żeby nie były poza poziomem ulicy 🙂

  Reply
 • 04/01/2018 at 20:50
  Permalink

  Panie Duda niech pan wstanie rano i zobaczy co się dzieje na ulicy Samsonowicza .Kolejki ciężarówek po stal stoją w kolejce do stacji benzynowej Lotosu i dalej ,fatalny stan nawierzchni ,wąsko, niebezpiecznie i od lat żadnej poprawy.To jest droga o pierwszorzędnym znaczeniu dla mieszkańców Ostrowca.Szkoda ,że nie dla pana a przecież jest to droga powiatowa. .Budowa nowej drogi do Karczmy Miłkowskiej może i potrzebna ale jest to droga o trzeciorzędnym znaczeniu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *