Uwaga na takie ogłoszenia!

Zalepione nielegalnymi ogłoszeniami słupy oświetleniowe, wiaty przystankowe, a nawet znaki drogowe, to efekt działania sprawcy, który pod osłoną ostatniej nocy dopuścił się serii wykroczeń określonych w art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń.
Liczone w dziesiątkach sztuk ogłoszenia, dotyczące możliwości uzyskania kredytu bez formalności, bez BIK-u oraz bez żadnych ograniczeń wiekowych zalały niemalże całe osiedle Śródmieście.
Przeprowadzone przez Straż Miejską w Ostrowcu Świętokrzyskim czynności wyjaśniające ukierunkowane na ustaleniu sprawcy tego czynu, już na początku przyniosły zaskakujące efekty, wskazujące na inny niż handlowy cel umieszczonych nielegalnie
ogłoszeń. Oferta szybkiej gotówki, w przedświątecznym okresie miała za zadanie zwabić jak największą liczbę chętnych, którzy dzwoniąc na podane numery telefonów są obciążani wysokimi kosztami połączenia sięgającymi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Prawdopodobny oszukańczy charakter ogłoszeń potwierdza umieszczony bardzo drobnym drukiem komunikat, że oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej. Koszt połączenia za min.7,69 zł z VAT. Koszty poniesionych rozmów telefonicznych będą zwrócone po zawarciu umowy?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *