OstroBiec wspólnie z WOŚP!

Już 14 stycznia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec? oficjalnie zadebiutuje jako organizator imprezy biegowej! Okazja ku temu będzie niemała, bo 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie z ostrowieckim sztabem akcji firmowanej przez Jurka Owsiaka OstroBiec zorganizuje w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Św. I Bieg WOŚP ?Policz się z cukrzycą?! Nadmienić przy tym należy, że ostrowieccy biegacze będą już działać oficjalnie, bo przed kilkoma dniami odebrali pozytywną odpowiedź o wpisaniu Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy ?OstroBiec? do Krajowego Rejestru Sądowego!

Otwarcie biura zawodów, które zlokalizowane zostanie w budynku kina Etiuda, zaplanowano na godzinę 8:30. Na miejscu zapisać się będzie można do godziny 10:15 lub do wyczerpania miejsc (100 osób w biegu głównym). O godzinie 10:00 zaplanowano start biegów dla dzieci, a pół godziny później start biegu głównego, który rozpocznie się przy wejściu do parku i poprowadzi jego alejkami na trasie liczącej 2 kilometry. Około godziny 11 odbędzie się dekoracja zwycięzców.

Zgłoszenia do biegu są również przyjmowane mailowo na adres ostrobiec@wp.pl (do 13 stycznia 2018 do godz.12), a takie zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, rok urodzenia i adres zamieszkania.

Opłata startowa za udział w biegu wynosi minimum 20 złotych i będzie w całości przeznaczona ? zgodnie z celem 26. Finału WOŚP – na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje numer startowy i medal na mecie. Przewidziano również nagrody – puchar dla pierwszej kobiety i pierwszego mężczyzny na mecie oraz puchar dla najhojniejszego darczyńcy (wnoszącego najwyższe wpisowe).

W cały kraju podobny bieg będzie już organizowany po raz dwunasty i odbywać się będzie po nazwą ?12. Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy?.

OstroBiec_wspolnie_z_WOSP

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *