Pół tysiąca trenerów szkoliło się w Ostrowcu Świętokrzyskim! (zdjęcia)

W ostrowieckiej hali odbyła się kursokonferencja szkoleniowo ? metodyczna, organizowana przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.
Wzięło w niej udział blisko 500 trenerów, nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale również małopolskiego. To chyba rekord w tej części Polski, bo w żadnym jej zakątku kursokonferencje nie cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Oczywiście, magnesem przyciągającym szkoleniowców był wykład jednego z najlepszych trenerów w historii polskiej piłki nożnej, Antoniego Piechniczka.

Kursokonferencja została zorganizowana z prawdziwym rozmachem, a duża w tym zasługa trenera ? koordynatora KP KSZO 1929 Waldemara Domagały.
-Dla naszego miasta, a także dla mnie osobiście, to i zaszczyt i przyjemność gościć pana Piechniczka, który zapisał najpiękniejszą historię polskiej piłki nożnej ? mówi prezydent, Jarosław Górczyński. -Chcę podziękować prezesowi Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosławowi Malinowskimu za wybór Ostrowca na miejsce kursokonferencji i trenerowi Waldemarowi Domagale za zaangażowanie w świetną organizację tego przedsięwzięcia. Podczas takich imprez Ostrowiec ma się czym pochwalić i zaproponować. Nasze miasto ma piękne obiekty sportowe, o które dbamy, a ponadto sami zapisaliśmy występami w Ekstraklasie kartę futbolu, o czym pamiętają kibice. Myślę, że nasi trenerzy wezmą sobie do serca dobre rady trenera Antoniego Piechniczka, bo wszyscy mamy apetyty jeśli nie w tym, to w następnym sezonie kroczyć ku coraz wyższym ligom.
Okazało się, że Antoni Piechniczek zawitał do Ostrowca po raz pierwszy w życiu.
-Dziękuję za zaproszenie na tę kursokonferencję ? mówi Antoni Piechniczek. -Jestem zbudowany piękną halą i lokalizacją stadionu w Ostrowcu. Wasze miasto zasługuje na to, żeby mieć piłkę na znacznie wyższym poziomie.

IMG_1021
-Awans świętokrzyskiego w hierarchii naszego futbolu zapoczątkował KSZO. Doskonale pamiętam mecze Ekstraklasy i reprezentacji Polski w Ostrowcu ? mówi prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski. ?Warto do tego powrócić. Tak liczna grupa trenerów na kursokonferencji w Ostrowcu świadczy, że futbol jest ciągle magnesem przyciągającym do siebie ludzi sportu. Owszem, odgrywają w nim rolę coraz większe powiązania finansowe, ale samorząd lokalny zawsze był, jest i będzie głównym ogniwem, chociażby w zatrudnianiu szkoleniowców, którzy wynoszą wiedzę właśnie z takich kursokonferencji.

IMG_1025 (1)
Prezes Mirosław Malinowski podkreślił, że Ostrowiec jest ważnym ośrodkiem futbolu na mapie Polski. Od ponad 10 lat w naszym mieście prowadzony jest gimnazjalny i licealny ośrodek szkolenia młodzieży. Zawsze miał wsparcie samorządów i zawsze plasował się w ścisłej ogólnopolskiej czołówce. Z tej okazji panie dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Anna Trojanowska i PG Nr 3 Grażyna Ukleja otrzymały z rąk trenera Piechniczka i prezesa koszulki reprezentacji Polski.
Zanim rozpoczęła się kursokonferencja, złote odznaki ŚZPN za wybitne zasługi w rozwoju piłki nożnej otrzymali byli piłkarze KSZO, a dziś trenerzy: Marcin Wróbel, Rafał Lasocki, Tomasz Dymanowski i Waldemar Domagała. Brązowe odznaki otrzymali trenerzy Tomasz Siczek, Grzegorz Klepacz i Piotr Stańczyk. Wiceprezes ŚZPN Ryszard Binensztok i trener Waldemar Domagała otrzymali specjalne podziewania za olbrzymi wkład pracy, zaangażowanie i działalność w Licealnym i Gimnazjalnym
Ośrodku Piłki Nożnej PZPN. Podziękowania od ŚZPN i prezesa Zbigniewa Bońka za organizację kursokonferencji trafiły także do prezydenta Jarosława Górczyńskiego, radnych Mariusza Łaty i Kamila Kutryby oraz prezesa KP KSZO 1929, Macieja Kozickiego.
Podczas kursokonferencji wykład nt. charakterystyki gry w systemie 1-3-5-2 wygłosi trener Robert Podoliński. Kolejny wykład na temat przygotowania siłowego piłkarzy w okresie przygotowawczym dla zespołów z niższych lig rozgrywkowych i juniorów U-19 wygłosił z kolei trener Michał Mirota. Hitem okazał się wykład Antoniego Piechniczka, który dotyczył będzie roli trenera, jako głównego ogniwa piłki nożnej. W części praktycznej odbyły się zajęcia z zakresu wytrzymałości tlenowej wysokiej intensywności i propozycji treningu siłowego w okresie przygotowawczym.

received_1339489116155902[1]

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *